Lībijā nolaupīts televīzijas kanāla īpašnieks un bijušais direktors

Apollo
2 komentāri

Nezināmi uzbrucēji ceturtdien uzbrukuši Lībijas privātā televīzijas kanāla «Alassema TV» galvenajai mītnei un sagūstījuši tā īpašnieku un bijušo direktoru, aizvedot tos nezināmā virzienā.

Lībijā nolaupīts televīzijas kanāla īpašnieks un bijušais direktors

Foto: AFP/Scanpix

Līdz ar īpašnieku Džoma al Ostu un bijušo kanāla direktoru Nabilu aš Šebani nolaupīti vēl četri darbinieki, kuru vidū ir žurnālisti un diktori.

Četri nolaupītie darbinieki, kuri vēlāk tika atbrīvoti, pastāstīja, ka nolaupītājus neapmierinot televīzijas kanāla redakcionālā politika. Tiek uzskatīts, ka «Alassema TV» ir saistīta ar Lībijas liberālo koalīciju, kas pagājušā gada jūlijā notikušajās likumdevēju sapulces vēlēšanās pārspēja islāmistus.

Diktors Muhameds aš Šarkasi, kurš ir starp atbrīvotajiem ķīlniekiem, sacīja, ka nolaupītāji stādījušies priekšā kā «bijušie nemiernieki», kas piedalījušies cīņā pret diktatora Muamara Kadafi režīmu.

Taču viņu īpašus iebildumus izsaucis likumprojekts, kas paredz no politiskās dzīves izslēgt 2011.gadā gāztā Kadafi režīma amatpersonas.

Likumprojekts izsaucis domstarpības Lībijas valdošajā elitē, jo tā apstiprināšanas gadījumā malā tiks nobīdītas daudzas pašreizējās vadošās politiskās figūras, tostarp Mahmuds Džibrils, kas vada Nacionālo spēku aliansi un bija viens no 2011.gada sacelšanās vadoņiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv