Lidostai «Rīga» gājuši pāri četri negaisa mākoņi

Apollo
17 komentāri

Pēdējās diennakts laikā starptautiskās lidostas «Rīga» meteoroloģisko novērojumu stacija reģistrējusi četrus negaisa mākoņus, katrs no tiem atnesa vismaz vienu zibens uzliesmojumu un pērkona grāvienu.

Lidostai «Rīga» gājuši pāri četri negaisa mākoņi

Foto: This Amuses Me, CC BY-NC 2.0

Lidosta par pērkona negaisu ziņoja sestdien plkst.16:20, 18:50 un 20:20, kā arī svētdien plkst.2:50. Pērkona sniegs vairākas reizes novērots arī citviet Rīgā un galvaspilsētas apkaimē.

Spēcīgajam ciklonam «Xaver» dodoties uz austrumiem, gar tā rietumu malu Latvijā ieplūst vēss gaiss no ziemeļiem – kilometra augstumā gaisa temperatūra tuvojas -10 grādu atzīmei. Tam plūstot pāri Baltijas jūrai un Rīgas līcim, kur ūdens virsmas temperatūra vēl sasniedz +5 grādus, notiek aktīva konvekcija un veidojas gubu mākoņi ar spēcīgiem nokrišņiem – līdzīgi tam, kā tas notiek karstās vasaras dienās, kad negaisa mākoņi veidojas virs saules sakarsētas sauszemes, skaidro sinoptiķi.

Gubu mākoņus, kas veidojas Rīgas jūras līcī, ziemeļrietumu vējš nes uz Rīgu, tālāk tie mēro ceļu līdz pat Lietuvai. Zemās gaisa temperatūras dēļ negaisa mākoņi ir nelieli un nav tik spēcīgi kā vasarā, tie parasti nerada vairāk par dažām zibens izlādēm, galvenokārt piekrastē. Tomēr spēcīgākā snigšana nereti ir nedaudz tālāk no piekrastes, jo, mākonim dodoties dziļāk iekšzemē un saskaroties ar paaugstinātu reljefu, izkrīt vairāk nokrišņu.

Jau ziņots, ka iepriekš pērkons Latvijā ducināja naktī no ceturtdienas uz piektdienu Liepājā, savukārt 1.decembrī pērkona negaiss bija vairākās vietās Latvijā, arī Rīgā. Pirms tam 28.novembrī daudzviet Latvijas austrumu pusē zibeņoja un ducināja pērkons.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem pērkons un zibens decembrī ir reta parādība – parasti tā notiek ne vairāk kā vienu reizi mēnesī. Šomēnes Rīgā pērkons reģistrēts jau piecas reizes, tas skaidrojams ar aktīvo ciklonu darbību un relatīvi augsto gaisa un ūdens temperatūru.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv