Lidostas «Rīga» attīstību turpinās TAV un «Skonto būve» kopā ar «airBaltic»

Apollo
0 komentāru

Lidostas «Rīga» attīstību turpinās Turcijas konsorcijs «TAV Havalumanlari Holding AS» (TAV) un «Skonto būve» kopā ar «airBaltic», raksta laikraksts «Dienas Bizness».

Lidostas «Rīga» attīstību turpinās TAV un «Skonto būve» kopā ar «airBaltic»

Foto: Lita Krone/LETA

Laikraksta rīcībā esošā informācija liecina, ka Satiksmes ministrija patlaban gatavo grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas valdībā tiks skatīti nākamnedēļ.

Konkurss par lidostas «Rīga» attīstību jāatceļ, jo «airBaltic», kas ir lidostas lielākais klients, patlaban nav nepieciešamības pēc tik vērienīga lidostas projekta - aviokompānijai vien ir nepieciešams jauns un moderns terminālis tranzīta pasažieriem, jo esošais ir pārāk šaurs, skaidro «airBaltic» prezidents Bertolts Fliks.

Tomēr Satiksmes ministrija nevar «uz brīvu roku» mainīt lidostas attīstības nosacījumus, kas bija noteikti konkursā, jo tad protestēt varētu arī konkursā zaudējušās kompānijas, kuru vidū bija tādas pasaules līmeņa lidostu operatores kā Vācijas «Hochtief», Indijas GMR. Tāpēc tiks meklēti juridiski korekti veidi, kā lidostas attīstību varētu turpināt konkursa uzvarētāji - TAV un «Skonto būve» - kopā ar «airBaltic», bet mazākos apjomos.

TAV prezidents Mustafa Sani Seners, vērtējot notikumus Rīgas lidostā, laikrakstam uzsvēris, ka TAV izprot «šodienas realitāti». «Mēs redzam sevi kā partnerus jaunā projekta realizācijā,» sacīja uzņēmējs, piebilstot, ka notiek TAV sarunas ar «airBaltic».

Kā akcentē Fliks, «airBaltic» nav nepieciešams milzīgs projekts, kas maksā vairākus simtu miljonus latu. «Mums ir vajadzīgs moderns un plašas aviokompānijas terminālis, kurā apkalpot strauji augošās tranzīta pasažieru plūsmas,» skaidro «airBaltic» prezidents. Šādu termināļu būve speciāli atsevišķām aviokompānijām ir ierasta prakse pasaulē.

Termināļa būve jāsāk vistuvākajā laikā, jo esošās lidostas «Rīga» jaudas ir sasniegušas maksimumu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
23

2017. gada 23. oktobris

Vārda dienas

Dainis, Dainida, DainaJevlampija, Deimons, Deimonds, Dainors, Dainīte, Dainita, Dainārs, Dainarts, Dainars, Daimons, Daimonds, Daimona

Valūtu kursi

23.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv