Līdumai 46. vieta sprintā, uzvar Junsone

Pasaules kausa izcīņas posmā Vankūveras olimpisko spēļu trasē 7,5 kilometru sprinta distancē sievietēm piektdien uzvaru izcīnīja Zviedrijas biatloniste Helēna Junsone, bet labākā no Latvijas pārstāvēm bija Madara Līduma, kura ierindojās 46. vietā.

Madara Līduma

Junsone divās šaušanās nepieļāva nevienu kļūdu un finišā tikai par 0,7 sekundēm apsteidza vācieti Magdalēnu Noineri, kura šautuvē pieļāva vienu kļūdu. Bet trešo vietu, no sacensību uzvarētājas atpaliekot 1,6 sekundes, izcīnīja Krievijas biatloniste Olga Zaiceva, kura arī šāva bez kļūdām.

Latvijas izlases līdere Līduma šaušanās kļūdījās trīs reizes un finišā Hausvaldei zaudēja minūti un 47,4 sekundes. Līga Glāzere šautuvē pieļāva tikai vienu kļūdu, tomēr uzrādīja tikai 73. labāko laiku, no Junsones atpaliekot trīs minūtes un 7,5 sekundes. Bet Gerdai Krūmiņai neveiksmīga izrādījās otrā šaušana, kurā viņa pieļāva trīs kļūdas un finišā palika 78. vietā 79 finišējušo dalībnieču konkurencē.

Pasaules kausa posms turpināsies ar desmit kilometru sprinta sacensībām vīriešiem, kuras sāksās pulksten 23.00 pēc Latvijas laika, un tajās ar sesto starta numuru trasē dosies Ilmārs Bricis, bet Kristaps Lībietis startēs ar 68. numuru. Kopumā sacensībām pieteikušies 92 biatlonisti.

Vēl šajā Pasaules kausa posmā sestdien un svētdien notiks stafetes sacensības, kurās Latvijas izlase nepiedalīsies.

Priekšpēdējais - Tronheimas - posms norisināsies no 18. līdz 22. martam, bet biatlona sezona noslēgsies ar sacensībām Hantimansijskā no 25. līdz 29. martam.