Līdz 15.augustam veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums

Apollo
7 komentāri

Nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) maksājams reizi ceturksnī - ne vēlāk kā 31.martā, 15.maijā, 15.augustā un 15.novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas, vai arī nodokli var nomaksāt reizi gadā - avansa veidā, portālu «Apollo» informēja SIA ZZ Dats Mārketinga speciāliste Vita Jekimova.

Līdz 15.augustam veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums

Foto: Edijs Pālens/LETA

Patlaban NĪN ir 1,5% zemei, ēkām, izņemot dzīvojamām mājām, garāžām, autostāvvietām, pagrabiem, noliktavām un saimniecības telpām, ja tās netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai, kā arī inženierbūvēm.

Dzīvojamām mājām, ja tās netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai, NĪN likme ir atkarīga no kadastrālās vērtības. NĪN likme dzīvojamām mājām ir 0,2% no kadastrālās vērtības, kas nepārsniedz 40 000 latu, 0,4% no kadastrālās vērtības, kas pārsniedz 40 000 latu, bet nepārsniedz 75 000 latu, un 0,6% no kadastrālās vērtības, kas pārsniedz 75 000 latu.

Ik viena fiziska un juridiska persona var noskaidrot informāciju par saviem nekustamajiem īpašumiem, to sastāvu, platībām, kadastrālajām vērtībām, kā arī virkni citu datu Valsts zemes dienesta datu bāzē www.kadastrs.lv vai portālā www.epakalpojumi.lv – «Mani dati Kadastrā».  

Informācija par nekustamā īpašuma nodokli un nodokļa apmaksa par saviem īpašumiem vai arī apmaksa par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem veicama portālā www.epakalpojumi.lv sadaļā «Nekustamā īpašuma nodoklis». Tur pat iespējams aplūkot un izdrukāt maksāšanas paziņojumus par saviem īpašumiem un iegūt informāciju par veiktajiem nodokļa maksājumiem par sev piederošajiem īpašumiem Latvijas pašvaldībās.  

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
17

2017. gada 17. decembris

Vārda dienas

Teiksma, HildaIldars, Ilda, Hilja, Hilga, Hildura, Hildegarde, Dziesma, Borghilde

Valūtu kursi

17.12.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv