Līdztekus Māra Martinsona filmas «Amaya» pirmizrādei iznāk grāmata

Apollo
0 komentāru

Līdztekus Māra Martinsona jaunākās spēlfilmas «Amaya» pirmizrādei (2010), nāk klajā arī viņa grāmata — garstāsts «Amaya», kas bija iedvesmas avots filmai.
 
Vīrietis. Sieviete. Uz smalkās robežas, kur tikšanās un šķiršanās šķietas tik līdzīgas, sākas šis stāsts, un, soli pa solim vedinot pagātnē, kā trausla, bet spilgta stikliņu mozaīka izveidojas ainava, kurā vizmo viens vienīgs vārds. Kāds? Nesteidzieties uzminēt! Izlasiet!

Līdztekus Māra Martinsona filmas «Amaya» pirmizrādei iznāk grāmata.

Līdztekus Māra Martinsona filmas «Amaya» pirmizrādei iznāk grāmata.

Publicitātes foto.

«Dzīves un saules izkausēti cilvēki kā dzīvsudraba pilieni — te saplūst, te atdalās, lai atkal aizslīdētu, saglabājot molekulārajā atmiņā viens otra pieskārienus, netīšas sarunas, neatbildētus jautājumus. Stāsts kā bezvēja nogludināta jūra, kas nes sevī paisuma un bēguma spēku, — ūdens nekustas, tomēr izskalo pie kājām pērles, lai pēc brīža tās tikpat maigi un nenovēršami savāktu atpakaļ. Paliek vien ūdens pieskārieni kājām, lietus lāses uz loga un sieviete. Sievietes paliek vienmēr.» /Dace Rukšāne

Par autoru:
Režisors, scenārists, producents un rakstnieks Māris Martinsons (1960) pēc gandrīz divdesmit Lietuvā pavadītiem gadiem, ir atgriezies Latvijā. Lietuvas periodā producējis un režisējis vairāk nekā desmit TV seriālu un raidījumu. Māris Martinsons ir romānu «42» (2006) un «Nereikalingi žmonės» (2008, «Nevajadzīgie ļaudis») līdzautors, kā arī autors pasaku grāmatai «Tortas ir cirkas» (2009, «Torte un cirks»).

Pasaule viņu iepazina pēc uzvaras 11. Šanhajas starptautiskajā kinofestivālā, kur par spēlfilmu «Nereikalingi žmonės» (2008, «Nevajadzīgie ļaudis» jeb «Loss») saņēma Labākā režisora titulu. 2009. gadā filma saņēma arī Latvijas augstāko kino nozares apbalvojumu LIELAIS KRISTAPS. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv