Lieģis Lembergam atgādina, ka NATO sargā arī Ventspili

Apollo
0 komentāru

Aizsardzības ministrs Imants Lieģis, reaģējot uz Ventspils mēra Aivara Lemberga izteikumiem par NATO, atgādina, ka alianse sargā arī Ventspili.

Lieģis Lembergam atgādina, ka NATO sargā arī Ventspili

Foto: Lita Krone/LETA

«Pirmām kārtām Latvijas dalība NATO aliansē nav biznesa projekts, tā ir valsts, kas iestājusies NATO. Līdz ar iestāšanos, skatoties no drošības viedokļa, Latvijai ir nebijusi drošība valsts vēsturē. Tas nozīmē, ka Latvijas pilsoņi un Latvijas teritorija ir aizsargāta no Ventspils līdz Valkai un no Kolkas līdz Krāslavai,» aģentūrai BNS, komentējot Lemberga izteikumus, sacīja Lieģis.

«Taču, neskatoties uz to, protams, Latvija kā jebkura NATO dalībvalsts ir angažēta par saviem uzņēmējiem un iespējām jebkuru starptautisko organizāciju ietvaros arī iegūt kaut kādu labumu valstij,» norādīja ministrs.

Pateicoties Aizsardzības ministrijas pūlēm, Latvijā ir lielas NATO investīcijas, kuras nodrošina simtiem darbavietu, kas ir saistītas ar Lielvārdes lidlauka attīstību, uzsvēra ministrs.

«Tas arī rāda, ka šīs lietas ir savienojamas. Aizsardzības ministrija uzskata, ka mums vajag veicināt un atbalstīt Latvijas uzņēmējus izmantot šādas izdevības, ko piedāvā mūsu dalība NATO,» sacīja ministrs.

Turklāt Latvijas uzņēmumiem ir visas iespējas pieteikties uz konkursiem, kas skar visu NATO alianses teritoriju. Daži to jau veiksmīgi izmantojuši.

Lieģis nedomā, ka Lemberga izteikumi būtu mēģinājumi iejaukties valsts aizsardzības politikā. Tā kā Latvija ir demokrātiska valsts, katram iedzīvotājam esot tiesības izteikties par jebkādiem jautājumiem. «Es to drīzāk uztveru ar vieglu humoru, nekā par kaut ko nopietnu.»

Latvija patlaban NATO sastāvā ir vien «de iure», un pilnvērtīga alianses dalībniece tā kļūs tikai tad, kad beidzot sāks ražot ieročus. Šādu pārliecību aģentūrai BNS nesen pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij»), daloties novērojumos par Latvijas dalību karadarbībā Irākā un Afganistānā, kā arī citu valstu finansiālajiem ieguvumiem militāri rūpnieciskajā jomā.

Lembergs norādīja, ka Latvijai patlaban no šā kara «biznesa nav», skaidrojot, ka arī no tur dominējošās darbības - heroīna ražošanas - Latvijai ieguvuma nav.

«Tikai tagad sākušās nopietnākas diskusijas par to, ka Latvijai vairāk jāintegrējas NATO militāri rūpnieciskajā kompleksā. Pašlaik Latvija ir iestājusies NATO «de iure», bet ne «de facto»,» atzina Lembergs.

Viņaprāt, «Latvija NATO būs iestājusies «de facto» tikai tad, kad tā tieši piedalīsies NATO militāri rūpnieciskajā kompleksā - citiem vārdiem, kad mēs beidzot sāksim ražot ieročus».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv