Lielākā daļa iedzīvotāju Jāņus izvēlas svinēt pie dabas

Apollo
16 komentāri

Vasaras saulgriežus svinēs visā Latvijā - lauku viensētās, pagastu zaļumballēs, pie dabas un pilsētu laukumos, liecina interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmuma «Gemius» veiktā iedzīvotāju aptauja.

Lielākā daļa iedzīvotāju Jāņus izvēlas svinēt pie dabas

Foto: Ieva Lūka/LETA

Šogad vērienīgai līgošanai un Jāņu svinībām atvēlētas trīs dienas, tāpēc liela daļa iedzīvotāju izvēlas  sagaidīt gada īsāko nakti ārpus pilsētas. 33 procenti jeb 375 aptaujāto atzīst, ka līgos savās vai draugu lauku mājās, kamēr 22 procenti apsver iespēju to darīt pie dabas krūts.

Tie, kuri dzīvo Rīgā un citās lielajās pilsētās un kuriem nav lustes doties ārpus pilsētas, ir gatavi apmeklēt kādu no publiski organizētajiem pasākumiem. Tā, piemēram, 4 procenti aptaujāto plāno apmeklēt kādu koncertprogrammu un lustīgi nolīgot pilsētā. Apmēram tikpat respondenti izvēlējušies vakaru pavadīt publiski organizētā pasākumā zaļumos (4 procenti). 

Ja darba grafiks svētkos ir nepielūdzams, tad šajā gadā vasaras saulgriežus atzīmēt nesanāks. Šāda situācija ir nedaudz vairāk kā 12 procentiem aptaujāto, kas kā galveno iemeslu svētku nesvinēšanai min aizņemtību darbā. Tāpat jāpiebilst, ka aptauja veikta nedēļu pirms Jāņiem, kad vairāk kā desmitā daļa iedzīvotāju vēl nebija izlēmuši, kur viņi svinēs Jāņus (14 procenti).

Aptaujā piedalījušies 1150 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem un tā veikta, izmantojot interneta aptauju – «gemiusAdHoc» ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem. Aptauja īstenota šī gada 16.-18. jūnijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv