Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju «izklaidējas» pie televizora

Apollo
0 komentāru

Kā galveno izklaidi brīvajos brīžos no darba visu Latvijas iedzīvotāju grupu vairākums izvēlas televizora skatīšanos. Lielākoties priekšroku šai nodarbei dod cilvēki ar pamata un vidējo izglītību - attiecīgi 75% un 76%, bet arī augstāko izglītību ieguvušie televizoru brīvajā laikā skatās 69% gadījumu, noskaidrots jaunākā «DnB NORD Latvijas barometra» pētījumā.

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju «izklaidējas» pie televizora

Foto: Scanpix/AP

Vairāk nekā puse jeb 57% iedzīvotāju ar augstāko izglītību atzīst, ka labprāt brīvajā laikā lasa grāmatas un dodas atpūsties pie dabas, - pretstatā cilvēkiem ar pamata un vidējo izglītību, kuri vēl labprātāk skatās televizoru.

Savukārt atpūtu pie dabas izvēlas tikai 46% pamata izglītību ieguvušo, kuru ir par 20 procentu punktiem mazāk nekā augstāko izglītību ieguvušo aptaujas dalībnieku, kuri šo iespēju izmanto 66% gadījumu. Grāmatas labprāt lasa 57% cilvēku, kas ieguvuši augstāko izglītību, par 20 procentu punktiem mazāk jeb 37% - iedzīvotāju, kuriem ir vidējā vai vidējā speciālā izglītība, bet no pamatizglītību ieguvušajiem – tikai 24%.

Vērtējot, kā brīvo laiku respondenti pavada atkarībā no dzimuma, noskaidrots, ka televizoru izvēlas skatīties 76% sieviešu un 72% vīriešu. Sievietes biežāk par vīriešiem atpūšas pie dabas (63%, vīrieši - 60%), strādā dārzā (50%, vīrieši 35%) un iet ciemos (45%, vīrieši - 38%).

Būtiskas atšķirības iegūtas arī atbilžu variantos par grāmatu lasīšanu un darbošanos ar bērniem, jo lasīt izvēlas 30% vīriešu un 50% sieviešu, bet ar bērniem nodarbojas 16% vīriešu un 33% sieviešu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv