Lielākā daļa uzņēmumu šogad neplāno mainīt darbinieku skaitu

Apollo
0 komentāru

Lielākā daļa darba devēju šā gada laikā neplāno mainīt darbinieku skaitu, taču ir uzņēmumi, kuros pat plānots paplašināt kolektīvu ar jauniem cilvēkiem, liecina Latvijas Personāla vadības asociācijas veiktā aptauja.

Lielākā daļa uzņēmumu šogad neplāno mainīt darbinieku skaitu

Foto: Ieva Čīka/LETA

Tādu, kuri neplāno pieņemt jaunus darbiniekus ir 61%, savukārt 28% darba devēju plāno papildināt darbinieku skaitu, bet 11% norādījuši, ka kolektīvu plāno samazināt.

Jautāti, cik darbiniekus šogad plāno pieņemt darbā, lielākā daļa jeb 39% norādījuši, ka viņu skaits varētu būt līdz desmit, 33% plāno pieņemt darbā 11 līdz 50 jaunus darbiniekus, 17% pieņems darbā 50 līdz 100 jaunus darbiniekus, bet 11% ir tādu, kuri algos pat 100 un vairāk jaunus darbiniekus.

Aptaujas dalībnieki prognozē, ka 2010.gadā nodarbināto skaita palielinājums būs starp tehnisko jomu darbiniekiem. Palielinājums tiek prognozēts arī starp dažādu jomu speciālistiem (projektu vadītāji, juriskonsulti, iepirkumu speciālisti), darbiniekiem, kas ir mazkvalificēti vai strādā apkalpojošajā sfērā (apkopēja, sētnieks, krāvējs), kā arī pārdošanā un IT sfērā (programmētājs, datorlingviķis).

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv