Lielākais risks - mežu ugunsgrēku radītas katastrofas

Apollo
0 komentāru

PVairāk nekā puse jeb 61% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka vislielākais risks mūsu valstī būtu tādām katastrofām, ko izraisījuši meža ugunsgrēki, liecina Eiropas Komisijas socioloģisko pētījumu centra «Eurobarometer» aptauja par civilās aizsardzības jautājumiem.

Lielākais risks - mežu ugunsgrēku radītas katastrofas

Foto: Lita Krone/LETA

Savukārt vidēji Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji visvairāk jeb 45% gadījumu nobažījušies tieši par plūdu radītām katastrofām savās valstīs.

Kā otro mūsu valstij riskantāko cilvēku radītas vai dabas katastrofas cēloni 56% iedzīvotāju min jūras piesārņojumu, 48% - spēcīgu vētru, 35% - ķīmisku avāriju un 33% - plūdus. Vismazāk Latvijas iedzīvotājiem raizes sagādā iespējami zemes nogruvumi, zemestrīces un kodolkatastrofas.

Latvijas iedzīvotāji visvairāk uzticas zinātnieku sniegtai informācijai par iespējamām katastrofām, bet viens no zemākajiem uzticības rādītājiem ir tieši valdības sniegtajām ziņām.

Lielākā daļa jeb 83% mūsu valsts iedzīvotāju uzskata, ka katastrofu pārvaldīšanas politiku nepieciešams izstrādāt ES līmenī, jo to skaits un intensitāte pēdējā laikā pieaugot.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv