Lielbritānija iebilst pret ES mēroga nodokļiem

Apollo
0 komentāru

 Lielbritānija bloķēs jebkurus Eiropas Savienības (ES) mēģinājumus bloka mērogā ieviest tiešos nodokļus, lai finansētu ES budžetu, otrdien paziņoja valsts sekretārs tirdzniecības jautājumos Džeimss Sasūns.

Lielbritānija iebilst pret ES mēroga nodokļiem

Foto: Scanpix/AP

ES cer, ka tās plāns, kas varētu tikt prezentēts nākammēnes, sniegs blokam lielāku neatkarību un palīdzēs finansēt tā paplašināšanās ierosinājumus. Taču Sasūns uzsvēra, ka Lielbritānija vēlas saglabāt pilnīgu kontroli pār tās nodokļu politiku.

«Valdība iebilst pret tiešajiem nodokļiem, lai finansētu ES budžetu,» sacīja ministrs. «Lielbritānija uzskata, ka nodokļu piemērošana ir jautājums, kuru nepieciešams dalībvalstīm izskatīs nacionālajā līmenī, un valsts bloķēs jebkurus plānus par šādiem nodokļiem.

ES budžeta komisārs Janušs Levandovskis laikrakstam «Financial Times Deutschland» pirmdien pavēstīja, ka apsver četras iespējas, tostarp tiešā nodokļa piemērošanu valstu nodokļu maksātājiem un nodokli gaisa transportam, lai palielinātu bloka ienākumus.

Ja ES ieviestu nodokļus, tad dalībvalstis varētu maksāt mazākas nodevas ES no to nacionālajiem budžetiem, norāda Brisele.

«Ja ES pašas ienākumos saņemtu vairāk, tad maksājumi no nacionālajiem budžetiem varētu tikt samazināti. Es dzirdu, ka vairākas galvaspilsētas, tostarp Berlīne, saka, ka vēlas samazināt to iemaksas [ES budžetā],» norādīja Levandovskis. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv