Lielbritānija nespēs apturēt bulgāru un rumāņu imigrantus

Apollo
26 komentāri

Lielbritānijas valdība nespēs apturēt jaunu Rumānijas un Bulgārijas imigrantu ieceļošanas fāzi, kas sāksies 1.janvārī, trešdien atzina britu imigrācijas ministrs Marks Hārpers.

Lielbritānija nespēs apturēt bulgāru un rumāņu imigrantus

Foto: AFP/Scanpix

Ja patlaban spēkā esošie ierobežojumi tiktu pagarināti, tos atceltu pat britu tiesas, norādīja ministrs.

Viņš gan arī pauda pārliecību, ka Rumānijas un Bulgārijas imigrantu pieplūdums nebūs tiks milzīgs kā imigrantu vilnis pēc 2004.gada, kad Eiropas Savienībai (ES) pievienojās Polija un septiņas citas Austrumeiropas valstis.

Lielbritānija iepriekš noteikusi Rumānijai un Bulgārijai «pārejas kontroli», kas nozīmē, ka šo valstu pilsoņi var pārcelties uz dzīvi Lielbritānijā, ja viņiem tur ir darbs, viņi ir pašnodarbināti vai arī var sevi uzturēt.

Ierobežojumu termiņš beigsies 1.janvārī, kad abu šo valstu pilsoņi pirmo reizi varēs pilnībā piekļūt Lielbritānijas darba tirgum.

Kritiķi pauž bažas, ka līdz ar ierobežojumu atcelšanu Lielbritānijā saradīsies daudzi imigranti, kurus uz turieni būs atvilinājuši valdības pabalsti un veselības aprūpes sistēma.

Konservatīvās partijas deputāti apliecinājuši, ka vēlas panākt izmaiņas Imigrācijas likumā, kas patlaban tiek izskatīts parlamentā, lai panāktu, ka jauno imigrantu kontrole tiek pagarināta par vēl pieciem gadiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv