Lielbritānija varētu boikotēt 2014. gada olimpiskās spēlēs, ja Lugovojs kļūs par Soču mēru

Apollo
0 komentāru

Ja Andrejs Lugovojs, kuru Londona apsūdz Kremļa kritiķa Aleksandra Ļitviņenko slepkavībā, kļūs par Soču mēru, Lielbritānija varētu boikotēt 2014. gadā plānotās olimpiskās spēles Sočos, raksta Vācijas izdevums «Der Tagesspiegel».

Andrei Lugovoy

Par ieceri izvirzīt bijušo KGB virsnieku Andreju Lugovoju Soču mēra amatam pagājušajā nedēļā paziņoja viņa partijas - liberāldemokrātu - vadība.

Foto: Reuters

Par ieceri izvirzīt Lugovoju Soču mēra amatam pagājušajā nedēļā paziņoja viņa partijas - liberāldemokrātu - vadība.

Lugovojs, kuru Lielbritānijas varasiestādes apsūdz par Ļitviņenko noindēšanu ar radioaktīvo poloniju, aprīļa vēlēšanās būšot «labs kandidāts», uzskata liberāldemokrātu preses sekretāre Viktorija Sokolova.

«Soči nav ierindas pilsēta, tā jau ir 2014. gada olimpisko spēļu galvaspilsēta, un Andreja Konstantīnoviča kandidatūra partijai ir vispieņemamākā,» norāda liberāldemokrātu Valsts domes frakcijas vadītājs Igors Ļebedevs.

Jau iepriekš opozīcijas kustība «Solidaritāte» Soču mēra amatam izvirzījusi Borisu Ņemcovu. Politiķis pauda pārliecību, ka pret viņu tiks iedarbināts «administratīvais resurss» un viņam, visticamāk, vēlēšanās neļaus piedalīties pat kandidatūras reģistrācijas posmā. Tomēr, «ja notiks brīnums un vēlēšanas noritēs godīgi», tad viņam, pēc paša vārdiem, ir pārliecinošas izredzes uz uzvaru.

Lielbritānijas izlūkdienesti uzskata, ka Ļitviņenko slepkavība Londonā 2006. gadā notikusi ar Krievijas varasiestāžu atbalstu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv