Liepājā atklāj pirmo Repšes gleznu izstādi

Apollo
0 komentāru

Liepājā no pirmdienas darbosies ekspremjera Einara Repšes pirmā gleznu izstāde, ko atklāja līdz ar mākslinieces Aijas Zariņas darbu ekspozīciju.

Zariņas izstādes nosaukums būs «Sarunas par mākslu», savukārt Repšes izstādes — «Nepabeigtās studijas». Abu mākslinieku darbus izstādīs divās atsevišķās zālēs.

Izstādes atklāšana Liepājā, Karostā, Atmodas bulvārī 6, laicīgās mākslas galerijā «K. Māksla?», paredzēta pirmdien plkst. 18. Atklāšanā piedalīsies abi mākslas darbu autori, kuri «risinās sarunas par mākslu».

Repše aģentūrai BNS pavēstīja, ka piedāvājums rīkot viņa gleznu personālizstādi nācis ļoti negaidīti. «Pirmā reakcija man bija — nu, ko jūs? Bet tad es vēl padomāju un teicu: kāpēc ne?»

Savukārt Druvaskalne-Urdze sacīja, ka ideja par Repšes personālizstādes rīkošanu viņai radusies pēc tam, «kad man pilnīgi nejauši nonāca rokās žurnāla «Ieva» numurs, kurā bija redzamas Repšes kunga gleznas». «Dažas no tām mani spēcīgi uzrunāja, un es nolēmu viņam piedāvāt rīkot izstādi,» klāstīja māksliniece.

Viņa neslēpa, ka Repše bijis pārsteigts par šādu piedāvājumu. Sākumā ekspremjers no uzaicinājuma centies atteikties, sakot, ka «tās jau tikai tādas studenta bildes». Arī Repše atzina, ka «pats nebūtu uzdrošinājies spert tik pārdrošu soli», taču tagad jūtas gandarīts. «Godīgi sakot, jūtos svinīgi, jo tā būs mana pirmā personālizstāde,» atklāja Repše.

Druvaskalne-Urdze pauda cerību, ka plašsaziņas līdzekļu un sabiedrības interesi šī dubultizstāde izpelnīsies ne tikai tāpēc, ka tajā izstādītas bijušā premjera gleznas — galvenais akcents tiks likts uz pašiem mākslas darbiem, nevis to autoriem. «Mēs tiešām ceram, ka galvenās būs šīs sarunas par mākslu,» sacīja māksliniece.

Zariņas un Repšes dubultizstāde Liepājā būs apskatāma līdz 18. aprīlim.

Jau ziņots, ka pēc premjera amata atstāšanas Repše žurnālistiem atklāja, ka saspringtajā premjera darba režīmā viņš novārtā atstājis savu mīļāko vaļasprieku — gleznošanu, un solīja, ka tagad iekavēto steigs atgūt. «Būs jāvelk ārā otas!» pēc pilnvaru nodošanas jaunajam premjeram Indulim Emsim žurnālistiem teica Repše.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

26.09.2017
Ienākt apollo.lv