«Liepājas Lauvas» pagarinājumā piekāpjas «Tartu/Rock»

Ceturtdien tika aizvadītas pirmās spēles Liepājas Olimpiskā centra rīkotajā turnīrā, kur pie uzvarām pirmajā dienā tika «Severstaļ» no Krievijas un «Tartu/Rock» no Igaunijas.

«Tartu/Rock» turnīra pirmajā spēlē pagarinājumā uzvarēja «Liepājas Lauvas» komandu ar 82:76.

Spēle ļoti labi iesāka «Liepājas Lauvas» praktiski visu laiku esot vadībā. Pirmā ceturtdaļa tika noslēgta ar 12 punktu pārsvaru 30:18 un patīkami, ka otro spēli pēc kārtas «Lauvām» ir uzradies līderis – Juris Patmalnieks, kurš pirmajās 10 minūtēs guva 13 punktus.

Otrajā ceturtdaļā spēle izlīdzinājās, taču «liepājnieki» iekrāto pārsvaru saglabāja, tādējādi dodoties atpūtā ar 10 punktu pārsvaru – 41:31.

Pēc garā pārtraukuma nekas būtisks uz laukuma nemainījās un «Lauvas» turpināja veiksmīgi iekarot pretinieka grozu, turklāt, arī aizsardzība bija ļoti produktīva. Šī veiksmīgā spēle ļāva atrauties pat ar 17 punktu pārsvaru, taču pamazām apgriezienus uzņēma arī viesi, kuri līdz ceturtdaļas beigām spēja samazināt mājinieku pārsvaru līdz 11 punktiem – 57:46.

Diemžēl pēdējā ceturtdaļa iesākās kā auksta duša laukuma siamniekiem, jo nepilnu trīs minūšu laikā igauņi panāca jau līdzsvaru spēlē – 59:59. Taču īstajā brīdī tālmetienu realizēja Kalvis Sprūde, kurš liepājniekiem atguva vadību. Turpinājumā abas komandas apmainījās ar tālmetieniem, izcēlās Vairis Pusaudzis, savukārt, pretiniekiem Tods Abernetijs. Līdz ar to, viss izšķīrās pēdējās sekundēs.

Četras sekundes pirms spēles pamatlaika beigām rezultāts uz tablo vēstīja neizšķirtu, taču pēdējo sekunžu metiens mājiniekiem bija nesekmīgs, kā rezultātā sekoja pagarinājums, kurā uzvaru izcīnīja «Tartu/Rock».

«Liepājas Lauvas» rindās rezultatīvākais bija Juris Patmalnieks, kurš guva 18 punktus. savukārt pretiniekiem ar 18 punktiem labākais bija Morisons.

Otrajā mačā Čerepovecas «Severstaļ» basketbolisti ar 92:91 uzvarēja «DņiproAzot» komandu.