«Liepājas Lauvas» viesos pārspēj «Baronu»

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas spēlē šodien «Liepājas Lauvu» basketbolisti ar 81:80 (20:28, 17:12, 23:17, 21:23) izbraukumā pārspēja pagājušās sezonas valsts vicečempionus «Barons».

Laimonas Kisielius

Kaut arī pēc trešās ceturtdaļas mājiniekiem bija trīs punktu deficīts, viņi pēdējās desmit minūtes uzsāka sekmīgāk un ieguva pat piecu punktu pārsvaru. Tomēr «Liepājas Lauvas» komanda nepadevās un pusotru minūti pirms mača beigām Laimonis Kiseļs ar tālmetienu atguva «liepājniekiem» vadību, bet vēl pēc brīža Edgars Jeromanovs realizēja vēl vienu tālmetienu un rezultāts kļuva 81:77. Agnis Čavars ar tālmetienu vēl spēja rezultāta starpību samazināt līdz minimumam, bet pēdējie uzbrukumi nevienai no komandām vairs nebija precīzi.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Juris Patmalnieks, bet pa 14 punktiem guva Kiseļs un Klāvs Ansons. «Barons» komandā 25 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles bija Oricevejunmi Efedžuku kontā, bet 17 punktus guva Raimonds Feldmanis.

Citā mačā uzvaru smagā cīņā izcīnīja turnīra līdervienība «VEF Rīga», kas ar 77:73 (14:28, 23:19, 18:11, 22:15) savā laukumā pārspēja Jelgavas «Zemgale» komandu.

«VEF Rīga» labā 21 punktu sakrāja Sandis Valters, 14 punktus guva Ivans Ņeļubovs, bet 13 punkti bija Aleksa Renfro kontā. «Zemgale» komandā ar 20 punktiem izcēlās Salvis Mētra, bet 14 punktus pievienoja Māris Gulbis.

Šajā spēlē pirmajā puslaikā «Zemgale» komandas pārsvars vairākkārt sasniedza pat 15 punktu pārsvaru, tomēr turpinājumā mājinieki pretiniekiem lēnām tuvojās un beigās arī smagā cīņā izcīnīja uzvaru.

LBL pirmās divīzijas kopvērtējumā šis «VEF Rīga» komandai bija sestais panākums sešās spēlēs, kas tai dod pirmo vietu, bet «Barons» ar 14 uzvarām 18 spēlēs saglabāja otro vietu.

«Liepājas Lauvas» ar 11 panākumiem 17 spēlēs ieņem trešo vietu, tai ar desmit uzvarām 16 spēlēs seko BK «Valmiera» komanda, BK «Ventspils» basketbolisti tikuši pie četrām uzvarām septiņās spēlēs, bet BK «Zemgale» ar piecām uzvarām 18 spēlēs atrodas sestajā vietā.