Lietu izskatīšana tiesās var ievilkties daudzus gadus

Apollo
0 komentāru

Ekonomiskās situācijas dēļ samazinot finansējumu tieslietu sistēmai, pat vienkāršu civillietu izskatīšana tiesās var ievilkties vairāku gadu garumā, brīdina Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Lietu izskatīšana tiesās var ievilkties daudzus gadus

Foto: Lita Krone/LETA

Viņš intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» uzsvēra, ka ceturtdien sasaukts Augstākās tiesas ārkārtas plēnums, jo jautājums nav par katra tiesneša interesēm, bet tas ir satraukums par situāciju, kāda veidojas ar lietu izskatīšanu ne vien AT, bet arī visā tiesu sistēmā kopumā.

AT priekšsēdētājs uzsvēra, ka finansējuma samazinājums rada reālu apdraudējumu sabiedrības interesēm un apdraud vienu no pamattiesībām – vērsties neatkarīgā tiesā un īstenot savu interešu aizstāvību saprātīgos termiņos.

Viņš minēja, ka AT, kā otrajā apelācijas instancē pirmo tiesas sēdi kādai ienākušai lietai varētu nozīmēt ne ātrāk kā uz 2011. gada pavasari. 

«Ja mēs saskaitītu laika posmu, kas nepieciešams, lai izietu trīs instanču tiesas, tie ir nevis vairāki mēneši, bet tie ir vairāki gadi,» situāciju skaidroja Bičkovičs.

Viņš uzsver, ka nav runa par tiesnešu algām, bet ir runa par spēju strādāt un lai sabiedrībai nav pamata vērsties starptautiskajās tiesās ar sūdzībām par zaudējumiem, kas radīti no pārāk ilgas lietu izskatīšanas tiesās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv