Lietuva atspēlējas no -17 un uzvar Kanādu

Pasaules čempionāta otrās spēļu kārtas mačā šodien ļoti smagu uzvaru izcīnīja Lietuvas izlase, kas D apakšgrupas mačā ar 70:68 (12:20, 21:23, 22:14, 15:11) pieveica Kanādu.

Tomas Delininkaitis

Šajā cīņā jau no paša sākuma vadību pārņēma Kanāda, kas 4. minūtē izvirzījās vadībā ar 9:2, bet 5. minūtē rezultāts jau kļuva 15:4. Pirmajā ceturtdaļā cīņas gaita krasi nemainījās un kanādieši pēc tās saglabāja astoņu punktu pārsvaru (20:12). Otrās ceturtdaļas vidū Lietuva divas reizes spēja pietuvoties līdz četru punktu deficītam (25:29, 27:31), tomēr drīz vien Kanāda pārsvaru atjaunoja un pēc puslaika bija vadībā ar 43:33.

Arī otro puslaiku sekmīgāk uzsāka kanādieši, pēc 25 nospēlētām minūtēm panākot jau 56:39, tomēr otrās piecas trešās ceturtdaļas minūtes viņi nospēlēja dramatiski slikti, pirms izšķirošās ceturtdaļas vairs esot vadībā tikai ar 57:55. Jau pēdējās ceturtdaļas pirmajā uzbrukumā Lietuva pirmoreiz mačā pārņēma vadību, tomēr līdz pat spēles beigām risinājās līdzīga cīņa. Pēdējais uzbrukums šajā mačā bija Kanādai, tomēr Džermeina Andersona metiens lidoja grozam garām, ļaujot lietuviešiem izcīnīt otro panākumu turnīrā.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Lins Kleiza, kurš izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas, bet pa 11 punktiem guva Martins Počus un Toms Delininkaitis. Kanādai rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Andersons, bet Endijs Rautiņš, kuram ir latviešu un lietuviešu asinis, izcēlās ar septiņiem punktiem. Zīmīgi, ka Rautiņa tēvs Leo ir Kanādas izlases galvenais treneris.

Kā ziņots, pirmajā kārtā sestdien Lietuva ar 92:79 pārspēja Jaunzēlandi, bet Kanāda ar 71:81 piekāpās Libānai. Vēl šajā apakšgrupā spēlē Francijas un Spānijas valstsvienības, kuru savstarpējā mačā sestdien ar 72:66 uzvarēja francūži.

Pēc viena apļa turnīra astotdaļfinālā iekļūs katras apakšgrupas četras labākās komandas.