Lietuvā ierosina aizliegt izmantot mobilos tālruņus uz gājēju pārejām

Apollo
8 komentāri

Lietuvas Seimā iesniegts likumdošanas grozījums, kas paredz aizliegt izmantot mobilo sakaru ierīces uz gājēju pārejām.

Lietuvā ierosina aizliegt izmantot mobilos tālruņus uz gājēju pārejām

Foto: Edijs Pālens/LETA

Šo grozījumu iniciatori ir vairāki opozīcijā esošās Tēvzemes savienības-Lietuvas kristīgo demokrātu frakcijas un valdošās Zemnieku un zaļo savienības frakcijas deputāti.

Pēc viņu teiktā, jaunie ierobežojumi palīdzētu gājējiem būt vērīgākiem un uzlabotu satiksmes drošību. Aizliegums gan neattiektos uz ierīcēm, kas darbojas brīvroku režīmā.

Kā ziņu aģentūrai BNS atzinis Lietuvas Ceļu policijas dienesta priekšnieks Vītauts Grašis, šāds grozījums tiešām ir vajadzīgs.

«Redzot, kā gājēji uzvedas uz pārejām, domāju, ka kaut kas ir jādara. Šķērsojot ielu, viņi vismazāk domā par sevi kā satiksmes dalībniekiem - runā pa telefonu, sērfo internetā. Taču Satiksmes noteikumi paredz, ka uzmanība tādā brīdi jāpievērš satiksmei,» viņš atgādinājis.

Patlaban Lietuvā ir spēkā aizliegums lietot mobilos tālruņus pie stūres. Pēc Graša teiktā, visai sabiedrībai būtu jābūt prasīgākai pret jebkuru satiksmes dalībnieku, kurš izmanto telefonu nelaikā un nevietā.

«Ja līdzbraucēji aizrādītu autovadītājam, lai viņš nelieto telefonu braukšanas laikā, jo tas apdraud mūs pašus, tas ietekmētu drošību. Prāva daļa satiksmes dalībnieku joprojām izturas pret to iecietīgi, bet te vajadzīga arī izglītojoša darbība, mums visiem jāvienojas, ka tā rīkoties ir kauns, ka tā dara tikai bezatbildīgi cilvēki. Tas sakāms arī par gājējiem,» uzsvēris Ceļu policijas dienesta priekšnieks.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv