Lietuva lūgusi EK izvērtēt situāciju uz Latvijas robežas

Apollo
0 komentāru

Lietuvas satiksmes ministrs Aļģirds Butkevičs pirmdien nosūtījis Eiropas Komisijai vēstuli, kurā paziņojis, ka Latvija ierobežo abu valstu robežas šķērsošanu Lietuvas un citu valstu autopārvadātājiem, un norādījis, ka tā tiek pārkāpts viens no svarīgākajiem Eiropas Savienības (ES) principiem - brīva preču un pakalpojumu kustība savienības teritorijā, ziņo Lietuvas radio.

Lietuvas ministrs lūdzis komisiju izvērtēt Latvijas amatpersonu darbību. Vēstulē raksturota situācija Lietuvā pie Latvijas robežas, kur jau septīto dienu uz robežas šķērsošanu gaida kilometriem garas kravas mašīnu rindas.

Tajā aprakstīta Lietuvas amatpersonu darbība šajā sakarā un norādīts, ka Latvijas vadība pagaidām vispār nav reaģējusi uz aicinājumiem neierobežot satiksmi pāri abu valstu robežai. Tajā arī paziņots, ka Lietuva trijos savos pierobežas rajonos noteikusi ārkārtas stāvokli.

Butkevičs lūdzis EK novērtēt ES principiālo nostādņu pārkāpumus un spert nepieciešamos soļus, lai nodrošinātu ES iekšējā tirgus funkcionēšanu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv