Lietuvā nekustamā īpašuma nodoklis netiks ieviests ātrāk par 2011. gadu

Apollo
0 komentāru

Lietuvas valdība nav aizmirsusi plānus ieviest nekustamā īpašuma nodokli, tomēr tas noteikti netiks izdarīts ātrāk par 2011. gadu, ceturtdien Seimā sacījusi finanšu ministre Ingrīda Šimonīte.

Lietuvā nekustamā īpašuma nodoklis netiks ieviests ātrāk par 2011. gadu

Beth M527, CC licence

Pēc viņas teiktā, pašlaik «politiskās vienprātības šajā jautājumā ir mazāk, nekā būtu vajadzīgs», turklāt nekustamā īpašuma cenas nemitīgi krītas, bet līdz 2011. gadam tās varētu sasniegt savas «ekonomiskās robežas». «Iespējams, to redzēsim jau šā gada beigās, tāpēc 2011. gads varētu būt reāls šā nodokļa ieviešanas termiņš,» ministres teikto citē ziņu portāls «alfa.lt».

«Lai nu kā, Finanšu ministrija izstrādās un iesniegs valdībai nekustamā īpašuma nodokļa ieviešanas vadlīnijas un likumprojektu, un mēs ceram to paveikt līdz 2011. gadam, lai 2011. gadā nodoklis varētu tikt ieviests,» solījusi Šimonīte.

Vienlaikus viņa atzinusi, ka šis nodoklis nepapildinās valsts budžetu par milzīgām summām. «Tas var dot zināmu patstāvību pašvaldībām, tomēr šis nebūs tas nodoklis, kas atrisinās 9,5% fiskālā deficīta problēmu,» piebildusi ministre.

Premjerministrs Andrjus Kubiļus savukārt uzsvēris, ka nekustamā īpašuma nodokļa vadlīniju izstrādi paredz arī nacionālā vienošanās, ko nākamnedēļ varētu parakstīt valdība, arodbiedrības un uzņēmēju pārstāvji.

Iepriekš premjers izteicies, ka nekustamā īpašuma nodoklis palīdzētu nākotnē novērst «nekustamā īpašuma burbuļa uzpūšanos» un vairotu pašvaldību finansiālo patstāvību.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
22

2017. gada 22. oktobris

Vārda dienas

Airisa, Irīda, ĪrisaArisa, Iraisa, Irida, Irisa

Valūtu kursi

22.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv