Lietuvā nofilmēts Holivudas grāvējs

Apollo
0 komentāru

Kad runa ir par Holivudas filmēšanas darbiem Austrumeiropā, visa uzmanība parasti tiek Bulgāriai un Rumānijai, taču Edvarda Cvika kara drāmas «Nepakļaušanās» («Defiance»), kas izvirzīta «Zelta globusa» balvai, sakarā šoreiz saulītē tikusi mūsu kaimiņvalsts Lietuva, raksta Yahoo.news.com.

Kadrs no filmas «Nepakļaušanās»

Kadrs no filmas «Nepakļaušanās»

Foto: publicitātes foto

Edvarda Cvika režisētā filma ir par Otro pasaules karu, un stāsta par trim ebreju-baltkrievu izcelsmes brāļiem, kas cīnās pret nacistiem un izveido komūnu Naliboki mežā netālu no Novgorodas.

Politisku iemeslu dēļ Cviks ar savu komandu nedevās filmēt uz Baltkrieviju. Baltkrievijas prezidentam Lukašenko Rietumos ir slikta slava viņa apšaubāmo valsts vadīšanas metožu dēļ, tāpēc filmēšanas komanda atrada ideālas filmēšanas vietas kaimiņvalstī Lietuvā, kur nofilmēta praktiski visa filma. Gandrīz visa filmas darbība norisinās mežos, tāpēc paviljonos filmētu kadru filmā praktiski nav.

Producēšanas darbi noritēja Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, tikai aptuveni 120 jūdzes no vietas, kur norisinājās patiesie notikumi.

Režisors Cviks par filmēšanas vietu teicis: «Meži ir tieši tādi paši kā Baltkrievijā, arī purvi»

Viļņā Otrā pasaules kara laikā atradās ebreju kvartāls, kas tika iznīcināts, tagad mežā ir masu kapi, kas kļuvuši par piemiņas vietu kritušajiem.

Filmēšana Viļņā un tās apkārtnē atļāva  otrā plāna lomās uzaicināt arī krieviski runājošus slāvu izcelsmes aktierus, masu skatos piedalījās arī pēcteči tiem, kurus savulaik izglāba filmas galvenie varoņi - 3 brāļi.

Filmēšanas apstākļi gan esot bijuši skarbi (filma tika uzņemta laikā no 2007. gada augusta līdz decembrim)- maz saules, daudz lietus, sniega un aukstuma.

Cviks atceras, ka Danielam Kreigam šķitis, ka viņš savu komandu tādos apstākļos iedzinis speciāli. Cviks tiešām ir pārliecināts, ka īsts aukstums palīdzējis aktiertēlojumam.

Viļņā jau iepriekš uzņemts atzinību ieguvis kino, piemēram» HBO miniseriāls «Elizabete I» ar Helēnu Mirrenu galvenajā lomā un nesenais neatkarīgais trilleris «Transsiberian»

Filmas «Nepakļaušanās»  budžets ir aptuveni 35 miljoni ASV dolāru, un tas bija Lietuvā lielākais producētais Holivudas projekts.

Kaut arī traucējusi birokrātija un kultūratšķirības, filmēšanas komanda ar darbu ir apmierināta.

Filma jau nominēta «Zelta Globusam», tās pirmizrāde ASV gaidāma 16. janvārī. Latvijā «Nepakļaušanās» gaidāma 20. februārī

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv