Lietuvā parādniekiem atņem zemes un dzīvokļus

Apollo
0 komentāru

2009. gada pirmajos sešos mēnešos Lietuvā, pēc banku iniciatīvas, uzlikts arests 863 zemes gabaliem, kas ieķīlāti, saņemot kredītus, vēsta laikraksts «Lietuvos rytas».

Lietuvā parādniekiem atņem zemes un dzīvokļus

Foto: , kalevkevad, CC licence

Gandrīz visas ir lauksaimniecībā izmantojamas zemes, uz kurām to īpašnieki bija plānojuši celt dzīvojamās mājas un ražošanas ēkas. Šajā nolūkā viņi bankās saņēma kredītus, ieķīlājot pašus zemes gabalus, taču vairākus mēnešus nemaksāto procentu dēļ zemes gabali tagad tiks pārdoti izsolēs.

Pēc laikraksta rīcībā esošās informācijas, iepriekšējā gadā šādu arestu bija 11 reižu mazāk — vien 79 zemes gabaliem.

Lielākā daļa šo zemes gabalu atrodas Klaipēdas rajonā. Laikraksts atzīmē, ka pēc zemes, kas atrodas starp kūrortpilsētu Palangu un Klaipēdu, kurā ir liela osta, pirms krīzes bija liels pieprasījums, bet zemes gabalu cenas bija augstākas nekā Viļņā.

Augustā ziņu aģentūra «BaltInfo» vēstīja, ka vasarā Lietuvā arī ievērojami pieaudzis parādnieku skaits, kas nespēj vairs maksāt savus hipotekāros kredītus. Lai dzēstu kredītus, Lietuvas bankas katru dienu atņem vidēji divus dzīvokļus no maksātnespējīgajiem klientiem.

Vasarā arī pieaudzis izsoļu skaits, kurās tiek pārdoti nekustamie īpašumi, kas atņemti parādniekiem. Vairākums šādu gadījumu novēroti mazapdzīvotās vietās ar augstu bezdarba līmeni, lai gan arī lielajās pilsētās — Viļņā, Kauņā un Klaipēdā — šādu izsoļu skaits ir audzis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
23

2017. gada 23. oktobris

Vārda dienas

Dainis, Dainida, DainaJevlampija, Deimons, Deimonds, Dainors, Dainīte, Dainita, Dainārs, Dainarts, Dainars, Daimons, Daimonds, Daimona

Valūtu kursi

23.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv