Lietuva un Igaunija piedāvā kvalitatīvāku augstāko izglītību

Apollo
0 komentāru

«Pamazām mēs nonākam pie atziņas, ka mūžīgais apgalvojums «Latvijā iegūstamā augstākā izglītība ir kvalitatīva un konkurētspējīga» nav līdz galam precīzs. Patiesībā mums ir nopietnas problēmas gan augstākajā izglītībā, gan zinātnē.»

LU rektors Mārcis Auziņš

LU rektors Mārcis Auziņš

Foto: Ieva Čīka/LETA

Tā intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» norāda Latvijas Universitātes (LU) rektors Mārcis Auziņš.

Viņš skaidro, ka pastāv objektīvi rādītāji, kā salīdzināt Latvijas augstāko izglītību ar to, kas iegūstama citur Eiropā, tostarp citās Baltijas valstīs. Viena no salīdzināšanas iespējām ir paraudzīties uz augstskolu reitingiem

Taču ir arī tāds reitings, kurā redzamas labākās Baltijas augstskola, norāda Auziņš.

«No Igaunijas tajā redzamas trīs augstskolas, no Lietuvas arī trīs, bet no Latvijas tajā ir tikai LU, turklāt ne tajā augstākajā vietā – visas trīs Lietuvas augstskolas un divas Igaunijas augstskolas ir mums priekšā,» atklāj LU rektors.

Lai gan viņš atzīst, ka LU ir drusku labāka, ja salīdzina ar Latvijas vidējo studiju kvalitātes līmeni, bet ja LU salīdzina ar kaimiņiem Lietuvā un Igaunijā, tad var redzēt, ka situācija nav īpaši spoža.

«Jāatzīst, ka arī pētniecībā, kas ļoti cieši saistīta ar augstāko izglītību, atpaliekam no citām Baltijas valstīm. Turklāt Lietuvā un Igaunijā zinātniskā produktivitāte strauji gājusi uz augšu, bet Latvijā šajā ziņā ir stagnācija – produktivitāte kopš deviņdesmito gadu sākuma nav augusi,» saka Auziņš.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv