Lietuvas prezidente ekonomiskajā krīzē vaino morālo krīzi

Apollo
0 komentāru

«Morālā krīze ir ļoti cieši saistīta ar ekonomisko krīzi un ir viena no tās cēloņiem. Alkatība, savtīgums, korupcija, bezatbildība lēmumu pieņemšanā un ekonomikas plānošanā – šīs parādības ir cieši saistītas. Un ekonomiskā krīze sākusies tieši šo iemeslu dēļ – gan pasaulē, gan Lietuvā,» tā intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» skaidro Lietuvas jaunā prezidente Daļa Grībauskaite.

Daļa Grībauskaite

Foto: AFI

Viņa uzsver, ka ekonomika nav atrauta ne no politikas, ne no morāles.

Grībauskaite, runājot par savas prezidentūras tuvākajiem mērķiem, parasti uzsverot, ka jārēķinās ar ekonomisko lejupslīdi. Tomēr viņa arī grib uzsvērt, ka jārunā ne tikai par krīzi ekonomikā, bet arī politikā un sabiedrības morālē. «Tieši ekonomiskās krīzes laikā sabiedrības morāles normu kritums redzams kā uz delnas,» saka kaimiņvalsts prezidente.

Viņa klāsta, ka valdība galvenokārt cenšas tikt galā ar ekonomisko krīzi un šeit viņa kā profesionāle var palīdzēt, sniedzot savu atbalstu. «Par savu uzdevumu uzskatu arī paātrināt reformas izglītībā un sociālajā jomā, par tālāku sabiedrības demokratizāciju,» viņa klāsta.

Grībauskaite stāsta pie Lietuvu, kur daļa cilvēku ir palikusi uzticīga savai valstij, saviem ideāliem un vērtībām, taču ir daļa uzņēmēju, kuri kļuvuši uzticīgi tikai savām personiskajām vērtībām; cita sabiedrības daļa kļuvusi par ienaidniekiem.

«Objektīvi vērtējot, sabiedrībai bija šādi jāsadrumstalojas. Situācija ir līdzīga daudzās postkomunistiskajās valstīs, kuras piedzīvoja strauju ekonomisko attīstību. Žēl, ka tā notika; mēs cerējām, ka iedzīvotājiem radīsies mazliet citāda izpratne par pilsonību,» viņa secina.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv