«Lietuvos Rytas» pirmais zaudējums Eirolīgā

ULEB Eirolīgas turnīrā šovakar pirmo zaudējumu piedzīvoja Viļņas «Lietuvos Rytas» basketbolisti, kas viesos ar 73:97 kapitulēja Pireju «Olympiacos».

Donatas Zavadskas

Lietuvas čempioniem jau pēc pirmās ceturtdaļas bija -11 (14:25), bet lielajā pārtraukumā Viļņas komanda devās ar 21 punkta deficītu (31:52). Mača otrajā daļā «Lietuvos Rytas» nespēja atspēlēt lielos mīnusus un piedzīvoja pirmo zaudējumu trīs Eirolīgas šīsezonas mačos.

Rezultatīvākais «Lietuvos Rytas» komandā ar 16 punktiem bija serbs Miļko Bjelica, 15 punktus sakrāja Artūrs Jomants, bet 12 punktus pievienoja bijušais Rīgas ASK spēlētājs Stepons Babrausks. «Olympiacos» komandā ar 20 punktiem izcēlās lietuvietis Lins Kleiza, bet 18 punktus guva Džošs Čildress.

Vēl no šīvakara mačiem jāizceļ Lionas «Villeurbanne» un Sjēnas «Montapaschi» duelis. Pēc pirmās ceturtdaļas Lionas komanda bija vadībā ar 29:10, taču otro ceturtdaļu ar 21:3 uzvarēja «Montepaschi» basketbolisti, kuri bija krietni veiksmīgāki arī trešajā ceturtdaļā (26:16), beigās svinot uzvaru ar 82:65. Uzvarētāju labā lielisku spēli aizvadīja Romēns Sato, kurš guva 33 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.

ULEB Eirolīgas trešdienas spēļu rezultāti.

A apakšgrupa

• Lionas «Villeurbanne» (Francija) un Sjēnas «Montepaschi» (Itālija) 65:82. Diksons 20, Traore 11, Fuarē 9; Sato 33, Domersāns 14, Stounruks 9, Hokinss 8.
  • Stambulas «Fenerbahce Ulker» (Turcija) un Zagrebas «Cibona» (Horvātija) 67:62. Savašs 14, Onans 11, Grīrs 9, Kāns Mrsičs 9, Giričeks 8, Asiks 8; Gordons 15, Greivss 14, Radoševičs 10, Rozičs 10, Vukusičs 8.

B apakšgrupa

• Pireju «Olympiacos» (Grieķija) un Viļņas «Lietuvos Rytas» (Lietuva) 97:73. Kleiza 20, Čildress 18, Teodosičs 12, Veifers 9, Vasilopulos 9; Bjelica 16, Jomants 15, Babrausks 12, B. Popovičs 9.

C apakšgrupa

• Atēnu «Maroussi» (Grieķija) un Romas «Lottomatica» (Itālija) 71:83. Lukass 15, Kaimakoglu 13, Kījss 11, Houmens 11; Vinstons 16, Džābers 14, Hatsons 13, Džigli 10, Mainards 8.

D apakšgrupa

• Maskavas apgabala «Himki» (Krievija) un Oldenburgas «EWE Baskets» (Vācija) 77:72. Jankūns 23, Javtoks 12, Fridzons 12, Makkārtijs 11, Lengfords 8; Fosters 17, Majstorovičs 14, Kārters 13, Ščekičs 10.
  • Gdiņas «Asseco Prokom» (Polija) un Milānas «Armani Jeans» (Itālija) 88:83. Logans 23, Jagla 16, Sauvs 15, Jūings 12; Finlijs 25, Petravičs 20, Akers 18, Mačulis 11.