«Likumi.lv» atrodami dokumenti arī... «pupiņu» valodā [+30 Ls*] Papildināts Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Darba gaitā regulāri sanāk strādāt ar tiesikā regulējuma aktiem, tamdēļ tā vietā lai rakņātos pa biezām grāmatām, es izmantoju «Latvijas Vēstneša» tiesību aktu vortālu www.likumi.lv, kas ļauj ātri un pārskatāmi strādāt ar dažādiem man nepieciešamajiem normatīvajiem aktiem.

«Likumi.lv» atrodami dokumenti arī... «pupiņu» valodā [+30 Ls*] 3 attēli Atvērt

Foto: ekrānuzņēmums

Liels bija mans un kolēģu pārsteigums, kad, aplūkojot  Ministru kabineta noteikumus Nr.613, ieraudzījām šo noteikumu tekstu uzrakstītu bērnībā tik sen lietotajā «pupiņu» valodā.

Noteikumi atrodami šeit: http://www.likumi.lv/doc.php?id=114801&from=off.

Tas, protams, ir mazliet amizanti, un kādam ir izdevies interesants joks, tomēr jāatceras, ka kādam ar šiem noteikumiem arī ir jāstrādā, un svarīgi, lai tie būtu salasāmi. Turklāt šis portāls un tā saturs taču tiek uzturēts par valsts naudu.

Portāls «Apollo» nolēma noskaidrot, kāpēc šie noteikumi nopublicēti «pupiņu» valodā. Laikraksta «Latvijas Vēstnesis» pārstāve Daina Ābele skaidroja, ka tā ir tehniska kļūda – kaut kas ir nogājis greizi un radušās šādas izmaiņas.

Taču tā kā informācijas ievietošana portālā notiek nepārtraukti, tad arī tā uzraudzība ir nepārtraukta, līdz ar to kļūme ir acumirklī pamanīta un novērsta.

Pagaidām nav zināms, vai šāda kļūme ieviesusies tīši, vai netīši. Ja tas ir noticis tīši, tad sistēmā ir radies kāds «caurums», secina Ābele, piebilstot, ka šobrīd sistēma tiek testēta.

«Ja ir uzradies caurums, tad mums tas ir jāaizlāpa,» viņa noteica.

* Šī raksta autors saņems Ls 30, jo iesūtīto ziņu ievietojām starp portāla galvenajām ziņām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv