Likvidē Rīgas 10. arodskolu

Apollo
0 komentāru

Tā kā Rīgas 10. arodskola īsteno tikai tālākizglītības programmu «Pilsētas elektrotransporta pakalpojumi» jauniešiem no 21 gadu vecuma un ne šobrīd, ne tuvākajā nākotnē būtisks pieprasījums pēc jauniem tramvaju un trolejbusu vadītājiem netiek prognozēts, šodien, 2009. gada 10. martā, Ministru kabinets atbalstīja Rīgas 10. arodskolas likvidāciju ar šā gada 15. aprīli.

Likvidē Rīgas 10. arodskolu

Foto: AFI

Rīgas 10. arodskola īsteno tikai tālākizglītības programmu «Pilsētas elektrotransporta pakalpojumi» kursu veidā (četri kursi gadā), gatavojot tramvaju un trolejbusu vadītājus uzņēmumam Rīgas pilsētas SIA «Rīgas satiksme». Arodskolā uzņem audzēkņus ar vidējo izglītību no 21 gada vecuma, kuriem ir medicīniskais atzinums par veselības stāvokļa atbilstību elektrotransporta vadīšanai. Izglītības programmas īstenošanas ilgums ir 3,5–4 mēneši. Izglītības iestāde izvietota telpās, kas pieder Rīgas pilsētas SIA «Rīgas satiksme» (RS), kura sedz arī skolas izdevumus par komunālajiem pakalpojumiem, nodrošina ēkas uzturēšanu, ugunsdrošības, civilās aizsardzības u. c. prasību ievērošanu. No skolai piešķirtā valsts finansējuma tiek finansēta pedagoģisko un tehnisko darbinieku atlīdzība, komandējumi, pasta un telefonu pakalpojumi, iestādes administratīvie izdevumi, kā arī biroja preču un inventāra iegādei vajadzīgie izdevumi. Likvidējot skolu, tiktu pārtrauktas darba attiecības ar astoņiem skolas pamatdarbā strādājošiem darbiniekiem.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzskata, ka efektīvāka līdzekļu izlietošana notiktu, ja tramvaju un trolejbusu vadītāju sagatavošanu veiktu darba devējs — veidojot mācību centru vai slēdzot līgumu ar kādu tālākizglītības iestādi, vai arī tālākizglītības kursus organizētu Nodarbinātības Valsts aģentūra, atbilstoša pieprasījuma gadījumā nodrošinot bezdarbnieku pārkvalifikācijas iespējas. Faktiski Rīgas 10. arodskola jau tagad darbojas kā RS mācību centrs, jo atrodas RS telpās un tās darbinieki, slēdzot līgumus ar Rīgas 10. arodskolu, veic teorētisko un praktisko mācību kursu īstenošanu, tāpat zināms, ka līdz šim arodskola nodrošinājusi B, C un D kategorijas autovadītāju sagatavošanu par maksu — tādējādi netērējot valsts budžeta līdzekļus pedagogu atalgojumam un uzturēšanas izdevumiem.

Pēc Rīgas 10. arodskolas sniegtās informācijas, 2005. gadā sagatavoti 66 tramvaja, trolejbusa vadītāji, 2006. gadā — 66, 2007. gadā — 90, 2008. gadā — 123. 2009. gadā sagatavoti 12 speciālisti, pašlaik mācās 27 audzēkņi.

IZM rūpīgi izvērtējusi skolas darbības efektivitāti un specifiku, tāpat esošo finanšu situāciju profesionālajā izglītībā, tāpēc rosināja slēgt šo izglītības iestādi, lai ietaupītu finansējumu, kas 2008. gadā veidojis 52 702 latus (atlīdzība — 46 386 lati, bet preces un pakalpojumi — 6316 latu). Ikviens finanšu ietaupījums šā brīža apstākļos ir ļoti būtisks, jo situācija profesionālās izglītības iestādēs ir skaudra.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv