«Lions» gandrīz šokē Magņitogorsku

Čempionu hokeja līgas pirmajā finālspēlē šovakar Šveices klubs Cīrihes «Lions» izbraukumā cīnījās neizšķirti 2:2 ar vieniem no KHL līderiem Magņitogorskas «Metallurg» hokejistiem.

Ari Sulander

Cīrihes «Lions» somu vārtsargs Ari Sulanders aizvadīja lielisku spēli, tomēr mača pēdējā minūtē tieši viņa kļūdas dēļ Magņitogorskas «Metallurg» izrāva neizšķirtu.

«Lions» komanda spēli uzsāka ļoti aktīvi un pārsteidza ne tikai «Metallurg» līdzjutējus, bet arī pašus hokejistus un trenerus. Desmitajā minūtē kanādiešu uzbrucējs Žans-Gijs Trudēls atklāja mača rezultātu, bet jau pēc nepilnām trim minūtēm lielisku saspēli ar precīzu metienu noslēdza šveicietis Adrians Vihzers. Turklāt vienubrīd metienu attiecība bija pat 16:1 viesu labā.

Otrajā periodā «Metallurg» uzbrukumi kļuva bīstamāki, taču pārspēt «Lions» 40 gadus veco somu vārtsargu Ari Sulanderu neizdevās. Arī trešajā periodā Krievijas kluba hokejisti turpināja iesākto ofensīvu, taču ar 7500 skatītājiem piepildītajai Magņitogorskas arēnai mājinieku vārtu guvumu ilgi neizdevās sagaidīt. Vēl jo vairāk - «Lions» komanda ieguva tiesības mest soda metienu, taču Jans Alstons nespēja apspēlēt Iļju Proskurjakovu.

Tomēr pavisam neilgi pēc nerealizētā «bullīša», deviņas minūtes līdz mača beigām Vitālijs Atjušovs ar tālu metienu beidzot pārspēja Sulanderu, panākot 1:2. Atlikušajā laikā «Lions» komanda turpināja pašaizliedzīgi aizstāvēties, kamēr «Metallurg» hokejisti centās panākt izlīdzinājumu. Un tikai 43 sekundes līdz finālsirēnai čehu uzbrucējs Tomašs Rolineks izmantoja vienu no retajām Sulandera kļūdām, panākot neizšķirtu 2:2.

Jāpiebilst, ka otrā finālspēle risināsies pēc nedēļas, 28. janvārī Šveices pilsētā Rapersvillā. Uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā, tādejādi Čempionu hokeja līgas pirmās sezonas uzvarētāji izšķirsies otrajā cīņā.