Lipmans: par izlases treneru nomaiņu nevar būt ne runas

Apollo
0 komentāru

Latvijas publiskajā telpā šorīt izskanējusī ziņa par iespējamo Latvijas valstsvienības treneru nomaiņu ir maldīga, uzsver Latvijas Hokeja federācija.

Kirovs Lipmans & Oļegs Znaroks

LHF prezidents Kirovs Lipmans ātri reaģējis uz neapdomīgajiem izteicieniem intervijā laikrakstam un uzsvēris, ka Latvijas izlases treneri netiks mainīti.

Foto: Lita Krone/LETA

LHF nav plānu tuvākajā nākotnē veikt izmaiņas izlases treneru sastāvā, ko apstiprina arī vakardienas LHF valdes lēmums šajā jautājumā.

Jāuzsver, ka Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadībā Latvijas valstsvienības pērnā gada starts pasaules čempionātā augstākajā divīzijā iezīmēja jaunas tendences Latvijas hokejā. Pirmo reizi vēsturē tika uzvarēti zviedri un šveicieši. Vienotais komandas gars, treneru uzcītība un rūpīgi pārdomātais sagatavošanās posms sekmēja Latvijas panākumu: septīto vietu, labāko rezultātu kopš 2004. gada.

Tieši Znaroka un Vītoliņa tandēmā Latvijas valstsvienība izcīnīja iespēju trešo reizi pēc kārtas piedalīties olimpiskajās spēlēs, kurās mūsu hokejisti guva vērtīgu pieredzi, mērojoties spēkiem ar pasaules hokeja zvaigznēm.

Neskatoties uz to, ka abi izlases treneri turpina darbu HK MVD komandā KHL izslēgšanas spēlēs, Znaroks un Vītoliņš ir izstrādājuši treniņu plānu. Plānojot treniņu posmu šī gada pasaules čempionātam, Znaroks pat pie intensīvā režīma savā klubā bija vairākas reizes atlidojis uz Rīgu, lai koordinētu izlases gatavošanos.

Mūsu izlases tandēms regulāri telefoniski sazinās ar vārtsargu treneri Mihailu Vasiļonoku un izlases ģenerālmenedžeri Māri Baldonieku, kuri šobrīd kontrolē un vada treniņnometni.

Lipmans valdes sēdē uzsvēra, ka federācija uzticas treneriem. «Viņi sevi ir pierādījuši kā īsti profesionāļi, tāpēc par viņu nomaiņu nevar būt ne runas. Bet mēs vēlamies panākt, lai KHL vadība rēķinās ar hokeja federācijām, plānojot savas sezonas kalendāru. Man ir labas attiecības ar Krievijas hokeja pārstāvjiem, mēģināšu ar viņiem par to runāt. Bet sabiedrību aicinu skatīties pozitīvi uz lietām un just līdzi mūsu izlasei gan pārbaudes spēlēs, gan pasaules čempionātā.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv