Līvānu novads sāk palīdzības akciju «Neļauj krist savējiem!»

Apollo
0 komentāru

Līvānu novada dome pēc priekšsēdētāja vietnieka Jāņa Klauža iniciatīvas aicina domubiedrus, uzņēmējus un citus cilvēkus palīdzēt tiem, kas zaudējuši vienīgo iztikas avotu un kuru lopi krituši no knišļu uzbrukumiem.

«Govis un nodotais piens daudziem laukos ir vienīgais iztikas līdzeklis, ja neskaita niecīgos bērnu pabalstus vai pensiju. Cilvēki algotu darbu nestrādā, tur lopiņus, nodod pienu, par iegūto naudu skolo bērnus un uztur ģimenes. Nu šā ienākumu avota vairs nav.

Rudzātu pagastā vien bojā gājuši vairāk nekā 80 mājlopu. Radio un TV ziņo kritušo lopu skaitu, bet vieglāk no tā cilvēkiem nekļūst un bērni no tā paēst nevar. Kūts tukša, naudas nav, bet govju pārdošanas cenas jau ir 500 latu.

Daudziem, kuri no 27. maija līdz 2. jūnijam no kukaiņu uzbrukumiem zaudējuši lopiņus, kritusī gotiņa bija vienīgais ienākumu avots. Palīdzēsim vai vienaldzīgi paiesim garām? Arī pāris latu liels ziedojums ir būtiska palīdzība nelaimē nonākušajiem,» ar šādiem ievadvārdiem Līvānu novada dome aicina palīdzēt cietušajiem Latgalē.

Īpašs bankas konts netiek atvērts. Uzņēmēji un privātpersonas, kas vēlas palīdzēt, ziedojot naudu konkrētai ģimenei jaunas govs iegādei vai atbalstot kādu no cietušajiem, to var izdarīt bez starpniekiem, vēršoties pie Līvānu novada lauksaimniecības konsultanta Dominika Jaujas (9339576), Rožupes pagasta pārvaldē pie Aijas Usānes (5358534, 9163871) vai Turku pagasta pārvaldē pie Aivara Smelcera (5346731).

J. Klaužs ir personīgi vērsies pie Ministru prezidenta Aigara Kalvīša un Tautas partijas priekšsēdētāja Ata Slaktera, lai lūgtu palīdzību.

Vēlēšanos palīdzēt konkrēti Rožupes pagasta iedzīvotājiem ar maziem bērniem, kas nonākuši kritiskā situācijā, paudis arī Jēkabpils Romas katoļu baznīcas dekāns Jānis Bratuškins. Priesteris ziedojis 100 latu smagi cietušo ģimeņu atbalstam, aicinot arī citus sekot viņa piemēram.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv