LM apsver iespēju slēgt vairākus aprūpes centrus

Apollo
0 komentāru

Sakārtojot sociālās aprūpes centru darbību, Labklājības ministrija (LM) apsver iespēju vairākus aprūpes centrus reģionos reorganizēt jeb slēgt, piektdien vēsta «Neatkarīgā».

LM apsver iespēju slēgt vairākus aprūpes centrus

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tikmēr pati ministrija situāciju mēģina raksturot pēc iespējas saudzīgāk — pagaidām vēl nekas neesot izlemts, un cilvēki necietīšot.

«Nevēlamies lietot tādu vārdu kā likvidācija, jo cilvēkiem, kuri mitinās šajos centros, ir kaut kur jādzīvo, arī ja notiek kādas strukturālas pārmaiņas, tāpēc ir un būs reorganizācija,» skaidro LM Sociālo pakalpojumu un sociālā darba attīstības nodaļas vadītājs Aldis Dūdiņš.

Reorganizācijas pirmais solis ir reģionālo centru veidošana visos četros novados un Rīgā — 33 centru vietā būšot pieci.

«Pēc būtības tās būs sociālās aprūpes centru apvienības katrā reģionā, un ar to mēs vēlamies samazināt izdevumus administrācijai, proti, ja tagad katram pansionātam ir administrācija, tad reorganizējot reģionos paliks viena. Fiziski reģiona vadība atradīsies kādā no esošajiem sociālās aprūpes centriem, taču tas neskaitīsies galvenais pansionāts,» skaidro Dūdiņš.

Sociālās aprūpes centru jeb pansionātu turpmākā pastāvēšana tiek izvērtēta gan no finanšu resursu lietderīgas izmantošanas viedokļa, gan no tā, vai pansionātu iemītniekiem tiek nodrošināta pilnvērtīga aprūpe.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv