LM informēs par paveikto valsts sociālās aprūpes centru darbības pilnveidei

Apollo
9 komentāri

Labklājības ministrijas (LM) speciālisti trešdien iepazīstinās Saeimas Sociālās un darba lietu komisijas deputātus ar paveiktajiem un plānotajiem darbiem valsts sociālās aprūpes centros (VSAC) pilngadīgiem cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Spilvens

Foto:Lita Krone/LETA

LM pārstāve Marika Kupče informē, ka pašreiz LM ir izanalizējusi VSAC klientu vietu skaitu un telpu noslogojumu, kā arī izvērtējusi VSAC ēku infrastruktūru, ēku un telpu tehnisko stāvokli. Vienlaikus noteikts katras VSAC filiāles uzturēšanas izdevumu kopapjoms, kā arī katra objekta sakārtošanai un ilgtspējīgas ekspluatācijas nodrošināšanai nepieciešamie ieguldījumi.

Ministrijā norāda, ka tas nepieciešams, lai noteiktu tālāku VSAC attīstības stratēģiju un plānotu neatliekamus pasākumus klientu vietu skaita pakāpeniskai samazināšanai.

Savukārt, lai izvērtētu klientu vajadzības un pakalpojumu atbilstību katrai klientu grupai, izstrādāti priekšlikumi VSAC klientu grupēšanai un katra klienta vajadzībām atbilstoša pakalpojuma apjoma noteikšanai, nosakot gan minimālo darbinieku skaitu, gan citus resursus, kas nepieciešami, lai nodrošinātu kvalitatīvu un katras klientu grupas vajadzībām atbilstošu pakalpojumu. Ir uzsākta izmēģinājumprojekta Priekšlikumi klientu grupēšanai un nepieciešamā pakalpojuma apjoma noteikšanai īstenošana, un paredzēts, ka līdz augustam izmēģinājumprojektu īstenos piecās VSAC filiālēs - VSAC «Rīga» filiālē «Rīga», «Baldone», «Ezerkrasti», «Jugla» un VSAC «Zemgale» filiālē «Jelgava».

Tāpat ir uzsāktas sarunas ar Veselības ministriju par iespējām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās nepieciešamības gadījumā izveidot to iekšienē struktūrvienības veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai, informē ministrijā.

Papildu paveiktajām aktivitātēm LM turpina darbu pie jaunas sociālo pakalpojumu politikas izstrādes jeb Pamatnostādnēm sociālo pakalpojumu attīstībai 2014.-2020.gadam. To ieviešana ir paredzēta trīs rīcības virzienos – deinstitucionalizācija, sabiedrībā balstīti, pēctecīgi un klienta individuālajām vajadzībām atbilstoši sociālie pakalpojumi, kā arī efektīva sociālo pakalpojumu pārvaldība.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv