LNB situācija kļūst bīstamāka: plīsusi arī kanalizācijas caurule Papildināts

Apollo
0 komentāru

Pirmdienas rītā, kad Latvijas Nacionālās bibliotēkas grāmatu krātuvē bija plānota vērienīga grāmatu evakuācija, situācija kļuvusi vēl bīstamāka – plīsusi arī kanalizācijas caurule, savukārt grīdas stāvoklis arvien pasliktinās.

LNB situācija kļūst bīstamāka: plīsusi arī kanalizācijas caurule

Foto: Ieva Čīka/LETA

Bibliotēkas pārstāve Ilze Egle portālam «Apollo» pavēstīja, ka patlaban Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki sūknē ūdeni, kas iztecējis no kanalizācijas caurules. Vienlaikus tiek stiprināta arī grīda, kuras stāvoklis vērtējams kā ļoti slikts.

Šodien pie bibliotēkas ēkas bija pulcējušies vairāk nekā 100 cilvēku. Bija plānots, ka izveidojot trīs cilvēku ķēdes, tiks evakuētas tūkstošiem grāmatu. Tomēr plīsušās caurules dēļ tas nav izdevies un aptuveni 60 000 grāmatu joprojām atrodas tām bīstamajā vietā.
 
Ap plkst. 11.30 no bibliotēkas ēkas tikai pa vienu ķēdi grāmatas tiek iznestas. «Bija atnākuši aptuveni 150 brīvprātīgo [ieskaitot glābējus un karavīrus], taču mēs daļu palaidām prom,» sacīja Egle.

Jau ziņots, ka piektdien bibliotēkas ēkā Krišjāņa Barona ielā iebrukusi grīda un teju 80 000 grāmatu iekrita pagrabā un mirka ūdenī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv