LPP/LC Rīgas mēra kandidāts — Šlesers Papildināts

Apollo
0 komentāru

Partijas LPP/LC Rīgas nodaļas kopsapulcē ceturtdien nolemts, ka nākamajās pašvaldību vēlēšanās tās kandidāts Rīgas mēra amatam būs pašreizējais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers.

Ainārs Šlesers

Foto: AFI

Šlesers kopsapulcē paziņoja, ka beigs darbu satiksmes ministra amatā Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdībā.

Viņš neatjaunos savu Saeimas deputāta mandātu, bet atlikušos trīs mēnešus veltīs, lai cīnītos par LPP/LC uzvaru Rīgas domes vēlēšanās.

Šlesers ir pārliecināts, ka tieši LPP/LC gūs uzvaru galvaspilsētas vēlēšanās, jo vienīgā spēj piedāvāt reālu Rīgas attīstības programmu krīzes apstākļos.

Politiķis uzsvēra, ka vienīgā Rīgas domes ideoloģija krīzes apstākļos var būt — jaunas darbavietas. Viņš solīja, ka, būdams Rīgas mērs un Rīgas Brīvostas padomes vadītājs, spēs nodrošināt vismaz 10 000 jaunu darba vietu, vēl 10 000 darba vietu varētu tikt radīti, attīstot loģistikas pakalpojumus.

Šlesera vīzija ir, ka Rīgas lidostas jaunā termināļa celtniecībai tiek piesaistītas privātas investīcijas, Skandināvijas valstis kļūst par Latvijas iekšējo tirgu, bet Rīga kā starptautisko izstāžu un konferenču centrs konkurē ar Frankfurti.

Šlesers arī apgalvoja, ka viņš kā mērs parūpēsies par to, lai nākamajā Rīgas domē netiktu veidota nekāda koalīcija, bet visi deputāti strādātu kā viena komanda.

Šlesers nosauca par «politisko demagoģiju» citu partiju priekšvēlēšanu saukļus Rīgas domes vēlēšanās: «Latvieti, nepadodies!», «Krievi nāk!», «Nepieļausim Rīgai kļūt sarkanai!».

Šlesers pauda pārliecību, ka pārējo partiju izvirzītie Rīgas mēra amata kandidāti nespēj sacensties ar viņu dzīves, biznesa un politiskajā pieredzē, jo ir darbojušies tikai Eiropas Parlamentā vai Saeimā.

LPP/LC Rīgas nodaļas kopsapulce akceptēja deputātu kandidātu sarakstu Rīgas domes vēlēšanām, kurā iekļauti 86 kandidāti, no kuriem valdei būs jāizvēlas 63.

LPP/LC deputātu kandidātu sarakstā ir iekļauti pašreizējās Rīgas domes LPP/LC frakcijas deputāti, kā arī vairāki sabiedrībā pazīstami politiķi, mākslinieki un sabiedriskie darbinieki.

LPP/LC sarakstā Rīgas domes vēlēšanās kandidēs Eiženija Aldermane, Linda Baltiņa, Aleksandrs Brandavs, Ausma Cimdiņa, Saeimas deputāte Inta Feldmane, Dainis Turlais, dziedātājs Valters Frīdenbergs, Andris Glāzītis, Valdis Nagobats, Ivars Kalvišķis, Jānis Kosītis, bijusī sociāldemokrāte Viola Lāzo, baletmeistars Aivars Leimanis, Aija Poča, kādreizējais Rīgas mērs Māris Purgailis, Juris Radzevičs, bijušais Saeimas deputāts Jānis Šmits, premjera Ivara Godmaņa padomnieks Juris Šmits, premjera preses sekretārs Edgars Vaikulis, Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Aina Verze, bijusī žurnāliste Irina Viņņika, satiksmes ministra padomnieks Vjačeslavs Stepaņenko u.c.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Šlesers dzimis 1970. gada 22. janvārī Rīgā, precējies, trīs dēli. Ieguvis vidējo speciālo izglītību, apguvis mārketinga studijas Norvēģijas Kristīgajā tautas augstskolā.

Bijis uzņēmējs, bet 1998. gadā ievēlēts 7. Saeimā. Šajā gadā arī pirmo reizi nokļuvis valdībā — apstiprināts par ekonomikas ministru Viļa Krištopana valdībā. Pēc pusgada amatā gan Krištopans pieprasījis viņa demisiju un Šlesers atgriezies Saeimā.

Saeimā Šlesers ievēlēts arī 2002. gadā, kad kļuvis par Ministru prezidenta biedru Einara Repšes (JL) valdībā. 2004. gada sākumā Repše atbrīvojis Šleseru no Ministru prezidenta biedra amata un Latvijas Pirmā partija atstājusi valdošo koalīciju, bet Šlesers atjaunojis 8. Saeimas deputāta mandātu.

2004. gada martā Saeima apstiprinājusi Šleseru par Ministru prezidenta biedru Induļa Emša (ZZS) veidotajā valdībā, viņš pildījis satiksmes ministra amata pienākumus. 2004. gada decembrī kļuvis par satiksmes ministru Aigara Kalvīša (TP) valdībā.

2006. gada martā Kalvītis pieprasījis Šlesera atkāpšanos no satiksmes ministra amata saistībā ar Jūrmalas mēra vēlēšanu kukuļošanas lietas izmeklēšanu un viņš atjaunojis 8. Saeimas deputāta mandātu.

2006. gada oktobrī ievēlēts par 9. Saeimas deputātu un novembrī apstiprināts par satiksmes ministru Kalvīša valdībā.

2007. gada decembrī apstiprināts par satiksmes ministru Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdībā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv