LPP/LC: valdība plāno likvidēt vismaz 157 pasta nodaļas

Apollo
0 komentāru

LPP/LC Saeimas frakcijas rīcībā nonākusi informācija, ka valdība plāno skatīt dokumentu, kurā rosināts likvidētas vismaz 157 pasta nodaļas un darbu zaudētu vismaz 461 esošajās pasta nodaļās strādājošie kvalificētie darbinieki.

LPP/LC Saeimas frakcijas vadītājs Andris Bērziņš.

LPP/LC Saeimas frakcijas vadītājs Andris Bērziņš.

Foto: Evija Trifanova/LETA

LPP/LC frakcija atgādina, ka pērn decembrī noslēgts sadarbības līgums starp Latvijas Pastu un SIA «Mono», kas paredzēja izveidot «Pasta banku», kas turpinātu darbu 593 pasta nodaļās un kurā pārietu strādāt visi pasta nodaļās strādājošie kvalificētie darbinieki.

Savukārt izskatīšanai valdībā sagatavotais dokuments paredz samazināt pasta nodaļu skaitu līdz 236, bet vēl 200 pasta nodaļas labākajā gadījumā tiktu nodotas franšīzē privātajiem partneriem, portālam «Apollo» paziņoja LPP/LC pārstāvis Edgars Vaikulis.

LPP/LC frakcija pauž neizpratni, vai valdība ir aprēķinājusi, cik darbinieki – pasta speciālisti, kuru apmācībā ir ieguldīti lieli līdzekļi, līdz ar to zaudēs darbu, cik daudz naudas Latvijas pastam būs jāizmaksā atlaišanas pabalstos, cik pēc tam no valsts budžeta bezdarbnieku pabalstos.

Tāpat nav skaidrs, vai vispār ir apzināti potenciālie franšīzes ņēmēji un vai rezultātā nepaliks tikai 236 nodaļas, kādā veidā tiks nodrošināta kontrole par pasta pakalpojumu kvalitatīvu sniegšanu un kā tiks nodrošināta pasta pakalpojumu pieejamība visā Latvijas teritorijā atbilstoši likumdošanai, ja franšīzes ņēmējs atteiksies no pasta pakalpojumu sniegšanas, bet pasta nodaļa attiecīgajā novadā vai pilsētā būs likvidēta.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv