LR un LTV izdevumi būšot jāapcērp vēl vairāk

Apollo
0 komentāru

Topošās valdības piedāvātais 2009. gada valsts budžeta izdevumu samazinājuma aprēķins liecina, ka sabiedrisko mediju budžets pat ar optimistisku scenāriju šogad jāapcērp par 680 tūkstošiem latu. Ja starptautiskie naudas aizdevēji nepiekāpsies un budžeta deficīts būs jāsamazina, arī Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīzijas (LTV) budžets tikšot cirpts vēl skaudrāk, trešdien raksta «Diena».

LR un LTV izdevumi būšot jāapcērp vēl vairāk

Foto: Ieva Čīka/LETA

Tikmēr LR ģenerāldirektora vietas izpildītājs Dzintris Kolāts norāda, ka līdz vasarai var iestāties LR maksātnespēja.

Nacionālās radio un televīzijas padomes vadītājs Ābrams Kleckins skaidro, ka turpmāka finansējuma atņemšana sabiedriskajiem medijiem nozīmē, ka tiem «agri vai vēlu būs jāpārtrauc raidīt». Viņš norāda, ka kritiskā situācijā ir gan LTV, gan LR, kas jau savilkuši jostas pēc tam, kad to šāgada dotācija samazināta par ceturtdaļu.

LTV akcentē, ka tās pirmā ceturkšņa ieņēmumu samazinājums ir 1,2 miljoni latu, toties pieauguši vairāki LTV maksājumi. Vēl bēdīgākā stāvoklī nonācis LR, kam šogad jāsedz vēl pērn uzkrātie parādi 605 tūkstoši latu un ar kavētajiem maksājumiem saistītā soda nauda.

Kolāts norāda: ja paliek spēkā 680 tūkstošu latu samazinājums sabiedriskajiem medijiem un LR tas ir proporcionāls, tātad apmēram 220 tūkstoši latu, tas līdzinātos 10% rezerves fondā noguldītās naudas neatgriešanai LR budžetā. Tas nebūtu tik sāpīgi, jo LR ar šo naudu arī nerēķinās. Taču, ja tas nāk kā vēl papildu samazinājums, viņš neredzot citu iespēju, kā ierobežot apraidi.

Savukārt LTV ģenerāldirektors Edgars Kots pagaidām vairās runāt par LTV plāniem, norādot, ka jāsaprot, vai LTV budžetā tiks atgriezti rezerves fondā noguldītie līdzekļi un vai tik tiešām LTV saņems iepriekš solīto naudu apraides nodrošināšanai no Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LTV un LR solīti 1,4 miljoni latu).

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv