LSFP četriem sportistiem piešķir augstāko 1000 latu stipendiju

Apollo
7 komentāri

Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) pēc ikgadējā sporta stipendiju konkursa augstāko stipendiju 1000 latu apmērā piešķīrusi kanoe airētājam Dagnim Iļjinam, jostu un grieķu-romiešu cīkstonim Jānim Rēriham, šahistei Laurai Rogulei un vieglatlētei Laurai Ikauniecei, aģentūru LETA informēja LSFP valdes sekretāre Dace Kaspare.

Laura Ikauniece

Foto: R. Oliņš/Apollo

Pēc konkursa noslēgšanās finansiālu atbalstu treniņu un sacensību izdevumu apmaksai saņems kopumā 38 labākie Latvijas studējošie sportisti.

LSFP sporta stipendiju konkurss notiek katru gadu, un tā mērķis ir sekmēt studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, popularizējot studentu sportu un veicinot rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām.

Stipendiju konkursam varēja pieteikties sportisti - Latvijas izlašu dalībnieki -, kuri sekmīgi studē Latvijā akreditētā augstākās izglītības iestādē budžeta vai maksas licencētā, pilna vai nepilna laika studiju programmā, kuru studiju ilgums nepārsniedz studiju programmas apguvei paredzēto laika periodu, un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir Starptautisko Sporta federāciju ģenerālās asociācijas biedri vai ir atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā (SOK).

Stipendiju finansēšanas avots ir valsts budžeta programmā "Sports" 2013. gadā šim nolūkam paredzētie līdzekļi. Kopējais stipendiju fonda apjoms šogad ir 23 300 latu.

Šogad tika saņemti 84 studējošo sportistu iesniegumi ar uzskaitītajiem sportiskajiem sasniegumiem. Komisija vienojās par stipendiju piešķiršanu 38 sportistiem 400 līdz 1000 latu apmērā.

Stipendiju ieguvēji - Dagnis Iļjins (kanoe), Jānis Rērihs (jostu cīņa, grieķu-romiešu cīņa), Laura Rogule (šahs), Laura Ikauniece (vieglatlētika), Elza Gulbe (airēšana), Deniss Čerkovskis (modernā pieccīņa), Pāvels Švecovs (modernā pieccīņa), Anna Vorončuka (sporta dejas), Ēriks Gruzde (veloorientēšanās), Gundega Grīva (vieglatlētika), Andris Jubelis (orientēšanās sports), Andris Kivlenieks (orientēšanās sports), Aļona Ribakova (peldēšana), Līna Mūze (vieglatlētika), Andris Rajeckis (florbols), Jānis Rajeckis (florbols), Rihards Veide (BMX riteņbraukšana), Artēmijs Naumovs (džudo), Lelde Priedulēna (skeletons), Dana Jākobsone (sporta dejas), Santa Matule (vieglatlētika), Mārtiņš Začests (vieglatlētika), Evita Gaide (frisbijs), Elvijs Misāns (vieglatlētika), Olga Šišlova (modernā pieccīņa), Jānis Baltušs (vieglatlētika), Jānis Kūms (orientēšanās sports), Pāvels Kovaļovs (vieglatlētika), Zigismunds Sirmais (vieglatlētika), Artūrs Jurševskis (florbols), Pēteris Kalniņš (kamaniņu sports), Nauris Raize (orientēšanās uz slēpēm), Edgars Bričonoks (orientēšanās uz slēpēm), Ģirts Feldbergs (peldēšana), Jeļizaveta Gamaļejeva (mākslas vingrošana), Vadims Lando (džudo), Renārs Stepiņš (vieglatlētika), Armands Zvirbulis (brīvā cīņa).

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

22.08.2017
Ienākt apollo.lv