LSP deputātu kandidātu sarakstā būšot arī sodītā Rubika vārds

Apollo
0 komentāru

Lai gan Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) priekšsēdētājam Alfrēdam Rubikam sodāmība liedz kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās, LSP grasās iesniegt deputātu kandidātu sarakstu, kurā Rubika vārds būs ar pirmo kārtas numuru.

«Lai tad Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) mani svītro laukā, jo citādi iznāk, ka es pats vēlēšanās piedalīties nevēlos, nevis man to neļauj,» klāstīja Rubiks.

Viņš pastāstīja, ka tiesas lēmumu pirms laika viņam nedzēst sodāmību uzskata par nepamatotu un politisku, jo kopš iznākšanas no cietuma likumu nav pārkāpis un uzvedies priekšzīmīgi. Rubiks gan norādīja, ka šo tiesas lēmumu pārsūdzēt netaisās, «jo tas ir nepārsūdzams», taču sabiedrībai vēlas skaidri parādīt, ka pats Eiroparlamenta vēlēšanās kandidēt vēlas, taču to viņam liedz Latvijas likumi.

Netērs liekus līdzekļus reklāmām

Rubiks teica, ka LSP Eiroparlamenta priekšvēlēšanu kampaņā negrasās tērēt lielus līdzekļus, jo «partijai nav bagātu sponsoru». Rubiks solīja, ka LSP priekšvēlēšanu laikā rīkos tikšanās ar vēlētājiem.

«Reklāmas rullīši ir tikai naudas izgāšana,» sacīja Rubiks. Viņš prognozēja, ka partijas vislielākās priekšvēlēšanu aktivitātes būs vērojamas «ap maiju».

LSP līderis pauda pārliecību, ka vienu vietu Eiroparlamentā LSP pārstāvji «dabūs kā minimums».

LSP deputātu sarakstā iekļauti arī LSP Saeimas frakcijas novērotājs Eiropas Parlamentā Martijans Bekasovs, Saeimas deputāts Oļegs Deņisovs, Krievu skolu aizstāvības asociācijas (LAŠOR) priekšsēdētājs Igors Pimenovs un citi.

Tiesa nedzēš Rubika sodāmību

Rīgas apgabaltiesa marta sākumā noraidīja Rubika lūgumu dzēst viņam sodāmību.

Rubiku apcietināja 1991. gadā pēc augusta puča. 1995. gadā tiesa viņam par valsts varas gāšanas mēģinājumu piesprieda astoņu gadu cietumsodu. 1997. gada 5. novembrī Rubiks atbrīvots pirms termiņa, jo bija izcietis 3/4 piespriestā soda un cietumā priekšzīmīgi uzvedās.

Jau aizpērn septembrī Rubiks Rīgas apgabaltiesā vērsās ar lūgumu pirms termiņa dzēst sodāmību, taču tiesa šo lūgumu noraidīja. Pamatojot lēmumu, tiesa paziņoja — lai dzēstu sodu izcietušās personas sodāmību pirms termiņa, nepieciešamie priekšnoteikumi ir ne tikai priekšzīmīga uzvedība un godīga attieksme pret darbu, bet arī nodarītā likumpārkāpuma, par ko persona sodīta, nožēlošana, vēlme laboties un nekad vairs neatkārtot šo nodarījumu. Tā kā likums paredz, ka šāds lūgums nav pārsūdzams augstākā instancē, taču ir atļauta atkārtota vēršanās tiesā ar identisku lūgumu, Rubiks šo iespēju izmantoja.

Eiroparlamenta vēlēšanas Latvijā notiks 12. jūnijā. No Latvijas lielajā Eiroparlamenta vēlēšanu saimē strādās deviņi Latvijas ievēlēti deputāti.

Nākamnedēļ sākas partiju sarakstu iesniegšana dalībai Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Alfrēds Rubiks

LSP līderis pauda pārliecību, ka vienu vietu Eiroparlamentā LSP pārstāvji «dabūs kā minimums».

Foto: AFI/Normunds Mežiņš

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.09.2017
Ienākt apollo.lv