LTV lūdz atcelt akceptu veiktajai kratīšanai

Apollo
0 komentāru

Latvijas Televīzijas (LTV) vadība aicina Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas priekšsēdētāju, izskatot sūdzību, atcelt tiesneša akceptēto lēmumu par kratīšanas izdarīšanu žurnālistes Ilzes Naglas mājās kā juridiski nepamatotu un pretlikumīgu, portālu «Apollo» informēja LTV.

Edgars Kots

Edgars Kots

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tāpat LTV vērsusies Advokātu atbalsta biedrībā ar lūgumu izvērtēt, vai nav noticis uzbrukums preses brīvībai un sniegts ieteikumus LTV kā sabiedriska medija turpmākai rīcībai šajā jautājumā.

LTV un Advokātu atbalsta biedrība aicina ģenerālprokurora pienākumu izpildītāju Arvīdu Kalniņu dot novērtējumu Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurores, kuras pienākumos ietilpst likuma ievērošanas uzraudzība un kura akceptēja lēmumu par kratīšanas izdarīšanu žurnālistes dzīvoklī, rīcībai.

Tāpat LTV uzskata, ka procesa virzītāja un tā atbalstītāju rīcība ir rupjš cilvēktiesību pārkāpums, kā arī masu saziņas līdzekļu un žurnālistes likumīgas darbības nepamatota ierobežošana, kuru nolūks - atbalstīt zināmu aprindu politisku pasūtījumu, slēpjot no sabiedrības nodokļu maksātāju naudas nepamatotu izlietošanu un valsts pārvaldes reformas bremzēšanu.

Latvijas Televīzija pilnībā aizstāv žurnālistu tiesības informācijas avotu atklāt tikai saskaņā ar tiesas lēmumu.

«Pretējā gadījumā šāda klaja iejaukšanās žurnālista darbā un privātajā dzīvē uzskatāma ne tikai par draudu žurnālista privātajai dzīvei, bet arī sabiedrības tiesībām uz objektīvu un atklātu informāciju. Un tas ir ļoti bīstams precedents. Kratīšanu Latvijas Televīzijas žurnālistes dzīvoklī asociēju ar valsts varas nelikumīgu vēršanos pret visu Latvijas žurnālistu saimi. Tāpēc esmu patīkami pārsteigts par sabiedrības aktivitātēm šodienas piketos. Manuprāt, sabiedrībai jābūt gatavai aizstāvēt savus medijus, ja vēl turpināsies šāda veida uzbrukumi plašsaziņas līdzekļiem,» ir pārliecināts LTV ģenerāldirektors uzsver Edgars Kots.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv