LTV Prezentēs dokumentālo filmu «Atjaunotāji»

Apollo
0 komentāru

13. jūlijā Latvijas Televīzijas 1. kanālā tiks prezentēta producentu grupas „HansaMedia” veidotā dokumentālā filma «Atjaunotāji». Filma stāsta par to, kā pēc Neatkarības deklarācijas pieņemšanas 1990. gada 4. maijā, tika atjaunota Ārlietu ministrijas darbība, kā norisinājās diplomātisko attiecību veidošana ar ārvalstīm.
 
Filmā atmiņās par aizgājušo laiku dalās cilvēki, kas aktīvi piedalījās Latvijas Neatkarības deklarācijas pieņemšanas procesā. Filmā ar savu stāstu par minēto laiku dalās pirmais Latvijas ārlietu ministrs Jānis Jurkāns, Sandra Kalniete, pirmie ieceltie diplomāti Anna Žīgure, Aina Nagobada-Ābola, Jānis Peters un citi.
 
Filma atklāj to, kā pirms divdesmit gadiem visiem minētajiem cilvēkiem entuziasms un vēlme strādāt atjaunotās valsts labā kompensēja toreizējo pieredzes un zināšanu trūkumu diplomātiskajā darbā un ļāva sasniegt panākumus Latvijas atjaunošanas procesā. Atjaunotājiem bija jāsaskaras ne tikai ar Padomju Savienības pretestību, bet nereti arī ar citu valstu neticību PSRS straujam sabrukumam. Filma «Atjaunotāji» būs vēsturisks izziņas materiāls plašam skatītāju lokam.
 
Filmas autori:
Maija Birzniece - režisore
Guntars Daģis - scenārija autors
Jānis Kešāns - operators
Gundega Tabaka- producents
 
Dolumentālo filmu «Atjaunotāji» skatieties šodien, 13.jūlijā LTV1 plkst. 21.10!

LTV Prezentēs dokumentālo filmu «Atjaunotāji»

Publicitātes foto.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv