LU Bibliotēkā atklāta «National Geographic» fotoizstāde

Apollo
2 komentāri

Žurnāls «National Geographic Latvija» no 2. decembra līdz 17. janvārim aicina apskatīt fotoizstādi «Migrācijas» Latvijas Universitātes Bibliotēkā (Kalpaka bulvāris 4, Rīga).

LU Bibliotēkā atklāta «National Geographic» fotoizstāde

Foto: Publicitātes foto

Dzīvnieku pārvietošanās ir iespaidīgs dabas process, no kura atkarīga daudzu sugu pastāvēšana. Izstādē būs aplūkojamas 25 fotogrāfijas, kas attēlos dzīvnieku migrāciju uz sauszemes, ūdenī un gaisā, kā arī cilvēku ietekmi uz vidi un ar to saistīto problemātiku. Apmeklētāji aicināti bez maksas apskatīt izstādi.

Izstādes vieta – renovēts savrupnams Kalpaka bulvārī 4, celts pēc 1874. gada arhitekta J. F. Baumaņa projekta Rīgas pirmajam pilsētas mēram L. V. Kerkoviusam, un veidots izteiksmīgās neogotikas formās. LU īpašumā ēka nonāca 20. gadsimta 40. gados un tajā darbojas LU Bibliotēka, kas saglabā sava pirmā īpašnieka garīgos centienus un šajā laikā kļuvusi par atzītu un iecienītu darba vietu ne tikai studentiem un profesoriem, bet arī citu valstu pētniekiem un viesiem.

Šā gada oktobrī «National Geographic» žurnālam latviešu valodā apritēja tieši gads. Savukārt pasaules mērogā oktobra numurs bija «National Geographic» 125 gadu jubilejas kolekcijas izdevums.

Pirmais pasaulē atzītā žurnāla numurs iznāca 1888. gadā un bija 98 lappuses biezs vienkāršs, melnbalts «pasaules vēstnesis». Vienmuļo fonu iekrāsoja tikai dažas ģeogrāfiskās kartes. Savu šī brīža raksturīgāko iezīmi – krāšņas fotogrāfijas – izdevums ieguva 16 gadus vēlāk un līdz pat šai dienai vairāk kā atzīstami realizē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv