LU portālā atkal atgriezies mazais ērglis

Apollo
1 komentārs

Par pavasara iestāšanos vēstī arī tiešraides atsākšana no mazā ērgļa ligzdas Latvijas Universitātes (LU) portālā. Ar WEB kameras palīdzību atkal ir iespējams sekot līdzi šī aizsargājamā putna ikdienai un paradumiem Mētrienas apkārtnē, Madonas novadā.

LU portālā atkal atgriezies mazais ērglis

Foto: Publicitātes foto

Aukstā pavasara dēļ šogad mazie ērgļi ieradušies dažas nedēļas vēlāk nekā parasti. Tomēr tagad mazo ērgļu pāris Mētra un Mačo ziemošanas vietas Āfrikā ir atgriezies, pastāstīja «Latvijas valsts mežu» vides eksperts Uģis Bergmanis. Abi putni jau ķērušies pie ligzdas būvēšanas. Ja viss noritēs, kā plānots, maija pirmajās dienās ligzdā tiks iedētas olas.

Divus gadus videonovērošanas projektā mazo ērgļu pārim izdevies sekmīgi ligzdot. Arī pērnais gads bija veiksmīgs – ērgļu pāris, ko iesauca par Mētru un Mačo, izaudzināja mazuli un tiešraidē ligzdas varēja vērot interneta vietnēs līdz pat septembrim, kad pāris un arī mazulis pameta ligzdu, lai dotos garajā ceļā uz ziemošanas vietu Dienvidāfrikā. Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes pētnieki turpina īpaši aizsargājamās sugas — mazā ērgļa — barības izpēti, izmantojot interneta kameru. 

Projekta ieviesēji ir vides apsaimniekošanas apvienība «Medņuriests», «Latvijas valsts meži» un Vācijas savvaļas dzīvnieku aizsardzības fonds.

Iegūtās informācijas analīzē ir iesaistīti Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes studenti, un paredzēts, ka Latvijas Universitātes doktorantūras skolas «Dzīvnieku daudzveidība un vides kvalitāte» ietvaros par konkrēto tēmu tiks izstrādāti zinātniski pētnieciskie darbi.

Mazo ērgli visu diennakti var vērot Latvijas Universitātes portāla video sadaļā: www.lu.lv/tiesraide/3/, detalizēta informācija par projektu atrodama projekta mājas lapā www.pomarina.lv, bet komentēšanas iespējas ir forumā www.dabasdati.lv/forums

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv