LU rektors: biju gaidījis vairāk no valdības sēdes

Apollo
0 komentāru

Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš atzīst, ka otrdien bija gaidījis ko vairāk no valdības ārkārtas sēdes, kuru bija sasaucis Valsts prezidents Valdis Zatlers. Viņš no valdības nedzirdēja konkrētus soļus krīzes pārvarēšanai.

Mārcis Auziņš.

Mārcis Auziņš.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» Auziņš sacīja: skatoties sēdi, šķita, ka kārtējo reizi ir daudz analīzes un daudz bija no tā, kas jau dažādos kontekstos ir dzirdēts.

«Tas, kas pietrūka, — ko tad šajā situācijā darīt. Pietrūkst konkrēta redzējuma un plāna, kā tuvākos mēnešus dzīvot un kā krīzi pārvarēt,» piebilda rektors.

Viņaprāt, cilvēki, nezinot, kādus soļus spers valdība, situāciju uztver drūmākās krāsās, nekā tā ir. Taču, ja būtu enerģija un vēlēšanās lietas vērst par labu, tad lietas varētu izdarīt pārskatāmā laikā.

Rektors uzsvēra, ka valdības sēdē neparādījās konkrēti soļi un risinājumi, bet, ja parādījās, tad bija vispārīgi.

«Jautājums ir, ko mēs darīsim līdz jaunajam gadam un pēc jaunā gada,» noteica Auziņš.

Savukārt rakstniece Marina Kosteņecka atzina, ka viņai otrdien bijis žēl daktera Zatlera un prezidenta Zatlera, jo viņš gribējis, kā labāk, bet sanāca — kā vienmēr.

«Mani nepārliecināja tie cilvēki, kas stāstīja, kā izvedīs valsti no krīzes. Vakar cinismu politikā redzēju tik sakāpinātā veidā, jo četri ministri vispār neieradās uz sēdi,» sacīja rakstniece, piebilstot, ka valdības sēdē nav noticējusi nevienam vārdam.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv