LU speciālists: Mazsalacas «meteorīts», visticamāk, nav īsts

Apollo
0 komentāru

Ir vairākas pazīmes, kas liecina, ka Mazsalacas «meteorīts» ir cilvēka roku darbs, no notikuma vietas portālam «Apollo» paziņoja Latvijas Universitātes (LU) Astronomijas institūta speciālists un pētnieks Ilgonis Vilks.

LU speciālists: Mazsalacas «meteorīts», visticamāk, nav īsts

Foto: Evija Trifanova/LETA

Viņš sacīja, ka īsta meteorīta saduršanās ar zemi gadījumā visapkārt krāterim vajadzētu būt izmestiem māliem un dubļu pikučiem, taču patlaban krāteris ir gandrīz perfekta iedobe. Sprādziena rezultātā vajadzētu būt vienotai krātera struktūrai, sacīja Vilks. Taču pilnīgu pārliecību par to, vai tas ir viltus meteorīts, varēs iegūt tikai pēc ģeoloģiskās izpētes.

Pēc speciālista teiktā, arī ģeologi ir vienisprātis — kāds gribējis pajokot. Pētnieki nevar iedomāties nevienu citu iemeslu, kura dēļ šajā gadījumā varētu izveidoties tāds «krāteris».

Apskatiet arī fotogaleriju: «Mazsalacā nokritušā meteorīta vieta».

Samērā nesen viltus trauksme bija sacelta ASV — tur kāda ģimene ziņoja, ka paštaisītā gaisa balonā paslēpies viņu sešus gadus vecais dēlēns un uzlidojis ar to gaisā izmēģinājuma laikā. Taču vēlāk izrādījās, ka puika nemaz gaisa balonā nav bijis un vecāki paši zinājuši: bērns atrodas mājās. Turklāt vecāki šo «negadījumu» plānojuši jau divas nedēļas. Viņiem par šo joku draud vai nu cietumsods, vai arī liela soda nauda.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv