LZA prezidents: ierēdnis strādā tā, lai viņam ilgāk būtu darbs

Apollo
0 komentāru

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis kritizē birokrātiju Latvijā un ir pārliecināts, ka ierēdņi strādā tā, lai viņiem ilgāk būtu darbs.

LZA prezidents: ierēdnis strādā tā, lai viņam ilgāk būtu darbs

Foto: Ieva Čīka/LETA

Šāds novērojums viņam radies saistībā ar tiem ierēdņiem, kuri uzrauga projektus, ko īsteno zinātnieki. «Ja to projektu realizētu ātri, tad viņam [ierēdnim] jāķeras pie nākošā un nākošā projekta,» intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «100. pants» sacīja Ekmanis.

Kā piemēru viņš minēja vēstuli no kādas aģentūras, kas uzrauga konkrētu projektu un šajā vēstulē paziņots, ka aģentūra projektu uzraudzīs līdz 2016. gadam. «Mani kolēģi arī gribētu, lai viņiem būtu darbs līdz 2016. gadam,» viņš ironizēja.

Tāpat viņš kritizē stingro projektu uzraudzību, kas nu jau kļuvusi patoloģiska, jo katrs, kurš mēģina piekļūts Eiropas Savienības piešķirtajai naudai, kas paredzēta projektiem, tiek uzskatīts par nenormālu blēdi, kurš ir jāuzrauga.

Viņš nenoliedz, ka uzraudzība ir nepieciešama, taču ne tik patoloģiskā formā. «Aizdomu ēna ir absolūti nenormāla,«” noteica Ekmanis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv