M. Dukurs: favorīts vai ne, jābrauc un jādara sava lieta

Apollo
0 komentāru

Līdz izbraukšanai uz Vankūveru, kas paredzēta svētdien, galvenais favorīts uz zelta medaļu skeletonā, Martins Dukurs trenējas gan Rīgā, kur tiek aizvadīti fiziskie treniņi, gan traucas lejup pa Siguldas trasi.

Martins Dukurs

Šīs sezonas Pasaules kausa ieguvējs skeletonā Martins Dukurs olimpiskajām spēlēm gatavojas gan Rīgā, gan Siguldā.

Foto: AP/Scanpix

«Mums ir divi treniņi dienā. Rīta pusē skrienam «Daugavas» manēžā Rīgā, kur trenējam fizisko sagatavotību, bet vakaros braucam ar skeletonu pa Siguldas trasi,» aģentūrai BNS pastāstīja šīs sezonas Pasaules kausa ieguvējs un Eiropas čempions Martins Dukurs. Treniņus trasē viņš veic kopā ar savu brāli Tomasu. Abiem olimpiešiem jau viss saplānots līdz skeletonistu startiem, kas Vistleras trasē būs 18. un 19. februārī.

«Atbrauksim Vankūverā, kādu dienu atvilksim elpu pēc pārlidojumiem. Smagu treniņu tur mums noteikti vairs nebūs. Neko jaunu vairs uztrenēt nevarēs - tikai tonusam un formas uzturēšanai,» sacīja Martins, kurš pastāstīja, ka ar tehniku arī viss kārtībā un problēmu neesot. «Šo to nomainījām, tādas mazas nianses.»

Pirms četriem braucieniem, kuros tiks dalītas medaļas, paredzēti seši treniņbraucieni 15., 16. un 17. februārī. «Aklimatizācija nebiedē. Nedēļa ir pietiekami ilgs laiks, lai piemērotos,» uzskata skeletonists.

Pēc perfektas līdzšinējās sezonas Martins tiek saukts par galveno favorītu uz zelta medaļu. «Kaut kādu atbildību jau tas uzliek. Favorīts vai ne, jābrauc un jādara sava lieta. Jāmēģina izdarīt maksimālo. Kāda vieta iznāks, tad jau redzēs.»

Vankūverā brāļiem Dukuriem palīdzēs treneris - abu tēvs Dainis Dukurs, Ivo Pakalns un vācietis Matiass Biedermans, kas pie latviešiem strādā jau kopš 2006. gada Turīnas ziemas olimpiskajam spēlēm. Arī šveiciešu leģenda Gregors Šteli, kurš Vankūverā ieradīsies kā Šveices TV komentētājs, gatavs palīdzēt saviem sadarbības partneriem treniņos.

Martins Dukurs 2006. gadā Turīnā ieguva septīto vietu, bet Tomass 2002. gadā Soltleiksitijā ieņēma 21. vietu.

Vairāk olimpisko spēļu ziņu lasiet www.bns.lv.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv