Mācīsimies Ziemassvētku dzejolīti muzejā!

Apollo
1 komentārs

14.decembrī plkst.12.00 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļā «Dauderi» notiks cikla «Ģimene muzejā» šāgada noslēdzošais pasākums - nodarbība bērniem «Mācīsimies Ziemassvētku dzejolīti muzejā jeb Mazās Māras ziemas stāsts», informēja Astrīda Burbicka, LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja.

Jāņa Jaunsudrabiņa zīmējums

Jāņa Jaunsudrabiņa zīmējums

Foto: Publicitātes foto

Tuvojas Ziemassvētki un ikviens bērns tajos cer saņemt kādu dāvanu. Lai godam sastaptu Ziemassvētku vecīti, jāzina vismaz viens dzejolītis. To parasti iemācās mājās, bērnudārzā, skolā, bet var mācīties arī muzejā.

Jāņa Jaunsudrabiņa dzejoļa «Mazā Māra» apguvi papildinās iespēja aplūkot senas fotogrāfijas ar ziemas skatiem no muzeja krājuma. Tāpat gan bērni, gan pieaugušie varēs salīdzināt mūsdienu ziemas apģērbu ar bērnu apģērbu pirms 30, 50 gadiem un vēl senāka laika un uzzināt, kā mainījušās tērpu tradīcijas.

Pasākuma noslēgumā muzeja darbinieki kopā ar ģimenēm izrotās «Dauderu» nama svētku egli.

«Dauderu» pievilcību vairo plašais parks, kas ieskauj muzeja ēku. Tajā ģimenes ar bērniem daļu šīs vietas apmeklējumam atvēlētā laika var pavadīt svaigā gaisā.

Par ģimeni šā pasākuma kontekstā muzejs uzskata pirmsskolas un jaunāko klašu bērnus, kurus muzeja apmeklējuma laikā pavada pieaugušie (vecāki, radinieki, draugi).

Maksa par pasākumu - 2.50 Ls neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita.

Jābrauc ar 5. vai 9.tramvaju līdz pieturai «Aldaris» vai ar 267.maršruta taksometru līdz galapunktam. Ir autostāvvieta.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ienākt apollo.lv