Magnoliju ziedu kupenas LU Botāniskajā dārzā Attēlu galerija

Apollo
1 komentārs

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā kā baltas, lielas kupenas zied magnolijas. Pašlaik kā baltas, lielas kupenas zied Magnolia x loebneri, Magnolia kobus, Magnolia kobus ‘Borealis’, Magnolia stellata.

Magnoliju ziedu kupenas LU Botāniskajā dārzā 2 attēli Atvērt

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tās visas ir Āzijas izcelsmes magnolijas un zied pirms ir izplaukušas lapas - lieliem, baltiem un maigi rozā ziediem. Magnolijas ir salīdzinoši senas izcelsmes augi, par ko liecina vienkāršā zieda uzbūve. Dabā tās aug Dienvidāzijā un Amerikā, galvenokārt tropos un subtropos. Koki ir ļoti dekoratīvi ar lieliem, izteiksmīgiem ziediem, tādēļ tie ir introducēti arī Eiropā, īpaši tās dienvidu un rietumu daļā, kur ir maigs klimats. Latvija ir viens no tālākajiem ziemeļu punktiem, kur iespējams audzēt atsevišķas izturīgākās magnolijas. Universitātes Botāniskajā dārzā ir lielākā magnoliju kolekcija Latvijā – lauka ekspozīcijā ir 17 dažādas sugas un šķirnes, koki ir līdz pat 50 gadus veci, tādēļ tagad tie ir apskatāmi visā savā krāšņumā.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Aprīlī apmeklētājiem tas ir atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00. Ieejas maksa: skolēniem – 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem – 1,00 Ls, pieaugušajiem – 1,50 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, bērniem bāreņiem, I un II grupas invalīdiem, politiski represētajām personām. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei dārzā jāmaksā – 4-18 gadus veciem bērniem 2,00 Ls, pieaugušajiem 3,00 Ls, ģimenēm (2 pieaugušie + 2 bērni) 9,00 Ls, pensionāriem, politiski represētajām personām, invalīdiem – 2,00 Ls. Bērna-invalīda un 1. grupas invalīda pavadonim – 2,00 Ls. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv/.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv